Česká obchodní inspekce zakázala na trhu dětskou houpačku „Swing with Backrest“

27.9.2020 9:38 odp.

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR byla v nabídce pro spotřebitele hračka, která může znamenat pro malé děti riziko. Jedná se o barevnou houpačku s ohrádkou „Swing with Backrest“ značky Woody.

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu dětskou houpačku „Swing with Backrest“
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Česká obchodní inspekce zjistila nebezpečnou hračku - závěsnou houpačku. Houpačka se skládá z prostředků pro zavěšení, dřevěného sedátka s opěradlem a dřevěnou ochrannou zábranou umístěnou nad sedákem. Sedák je vybaven v přední části ochranným popruhem do rozkroku. Pomocí plastové spony je tento popruh spojen s popruhem umístěným uprostřed opěradla. K horním kovovým kroužkům pro zavěšení houpačky jsou připevněna nerozebíratelným spojem žlutá lana. Lana jako prostředky pro zavěšení houpačky procházejí jednotlivými díly konstrukce ochranné zábrany, pak pod sedákem a skrz díly opěradla se vrací zpět do nerozebíratelného spojení. Výrobek byl prodáván v papírové krabici.

Provedením příslušných zkoušek bylo zjištěno (dle normy ČSN EN 71-8 dle článku 6. 3. 3. 1 - Pevnost závěsných houpaček s příčným nosníkem umístěným více než 1,2 m nad zemí), že po zatížení břemenem o předepsané hmotnosti se seřizovací nerozebíratelné spony prostředku pro zavěšení posouvaly a klouzaly směrem dolů. Seřizovací nerozebíratelné spony plní funkci seřízení sedáku do vodorovné polohy a funkci prodloužení či zkrácení prostředku pro zavěšení. Po posunutí výše uvedených spon došlo k vychýlení sedáku houpačky z vodorovné polohy a tím k výraznému naklonění sedáku. Dítěti hrozí možné zranění, protože může z houpačky vypadnout. Riziko se zvyšuje, pokud se dítě při houpání předkloní. Provedeným laboratorním ověřením bylo zjištěno, že výrobek není v souladu s požadavky nařízení vlády č. 86/2011 Sb., o bezpečnosti hraček. 

ČOI uložila distributorovi hračky ochranné opatření (ustanovení § 18a odst. 3 a 4 zákona č. 22/1997 Sb.), kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu nebo z oběhu. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na MPO a zveřejněna v systému RAPEX. 

Informace o výrobku
Název výrobku: Houpačka s ohrádkou barevná „Swing with Backrest“
Značka: „Woody“
Typ / číslo modelu: Art. NO 10317
EAN: 8591864103171
Identifikační údaje výrobce: Woodyland s.r.o., Okružní 781, 250 81 Nehvizdy
Identifikační údaje distributora: Olymptoy s.r.o., Okružní 781, 250 81 Nehvizdy
Země původu: Čína

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v elektronické aukci utržil za pozemek 83 tisíc korun

22:16 ÚZSVM v elektronické aukci utržil za pozemek 83 tisíc korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Olomouci prodal v prvním kole elektronické aukce …