Česká obchodní inspekce zakázala na trhu dětskou houpačku „Swing with Backrest“

27.09.2020 21:38

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR byla v nabídce pro spotřebitele hračka, která může znamenat pro malé děti riziko. Jedná se o barevnou houpačku s ohrádkou „Swing with Backrest“ značky Woody.

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu dětskou houpačku „Swing with Backrest“
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Česká obchodní inspekce zjistila nebezpečnou hračku - závěsnou houpačku. Houpačka se skládá z prostředků pro zavěšení, dřevěného sedátka s opěradlem a dřevěnou ochrannou zábranou umístěnou nad sedákem. Sedák je vybaven v přední části ochranným popruhem do rozkroku. Pomocí plastové spony je tento popruh spojen s popruhem umístěným uprostřed opěradla. K horním kovovým kroužkům pro zavěšení houpačky jsou připevněna nerozebíratelným spojem žlutá lana. Lana jako prostředky pro zavěšení houpačky procházejí jednotlivými díly konstrukce ochranné zábrany, pak pod sedákem a skrz díly opěradla se vrací zpět do nerozebíratelného spojení. Výrobek byl prodáván v papírové krabici.

Provedením příslušných zkoušek bylo zjištěno (dle normy ČSN EN 71-8 dle článku 6. 3. 3. 1 - Pevnost závěsných houpaček s příčným nosníkem umístěným více než 1,2 m nad zemí), že po zatížení břemenem o předepsané hmotnosti se seřizovací nerozebíratelné spony prostředku pro zavěšení posouvaly a klouzaly směrem dolů. Seřizovací nerozebíratelné spony plní funkci seřízení sedáku do vodorovné polohy a funkci prodloužení či zkrácení prostředku pro zavěšení. Po posunutí výše uvedených spon došlo k vychýlení sedáku houpačky z vodorovné polohy a tím k výraznému naklonění sedáku. Dítěti hrozí možné zranění, protože může z houpačky vypadnout. Riziko se zvyšuje, pokud se dítě při houpání předkloní. Provedeným laboratorním ověřením bylo zjištěno, že výrobek není v souladu s požadavky nařízení vlády č. 86/2011 Sb., o bezpečnosti hraček. 

ČOI uložila distributorovi hračky ochranné opatření (ustanovení § 18a odst. 3 a 4 zákona č. 22/1997 Sb.), kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu nebo z oběhu. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na MPO a zveřejněna v systému RAPEX. 

Informace o výrobku
Název výrobku: Houpačka s ohrádkou barevná „Swing with Backrest“
Značka: „Woody“
Typ / číslo modelu: Art. NO 10317
EAN: 8591864103171
Identifikační údaje výrobce: Woodyland s.r.o., Okružní 781, 250 81 Nehvizdy
Identifikační údaje distributora: Olymptoy s.r.o., Okružní 781, 250 81 Nehvizdy
Země původu: Čína

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

7:02 Jihočeský kraj: Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

Znovuobnovený slib další budoucí spolupráce česko-rakouského Euroregionu Silva Nortica svými podpisy…