Česká obchodní inspekce zakázala na trhu dětskou koloběžku

15.09.2018 17:35

Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje, zda jsou na českém trhu v nabídce hračky, které představují pro nejmenší spotřebitele riziko. Tentokrát objevila dětskou skládací koloběžku, která nevyhověla požadavkům na bezpečnost. Koloběžka měla několik technických závad a při jejím používání může dojít ke zranění dítěte.

Česká obchodní inspekce zakázala na trhu dětskou koloběžku
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce zjistila, že je v nabídce a prodeji dětská skládací koloběžka, vybavená třemi kolečky v kombinaci bílo-růžové barvy. Na plošině, blatníku a sloupku řízení je aplikován design květinového vzoru. Dvě zadní kolečka jsou opatřena brzdou ve tvaru blatníku. Řídítka s černými plastovými koncovkami, zasunutými do hliníkové trubky, jsou výškově nastavitelná. Na řídítkách je umístěna samolepka s varovnými informacemi v angličtině. Koloběžka je prodávána zcela bez obalu. 

Česká obchodní inspekce zjistila příčiny nebezpečnosti. Hračka má nedostatečný průměr řídítek. Rovněž ochranné černé kryty řídítek jsou odstranitelné bez použití síly (minimální požadavek je 60 N). Dalšími nedostatky z hlediska bezpečnosti jsou malý průměr předního kolečka (minimální požadavek je 120 mm, naměřeno cca 91 mm) a střižné místo v pohyblivých částech, které vzniká při skládání koloběžky. Hračka nesplnila požadavky na hračky z hlediska bezpečnosti (NV č. 86/2011 Sb., ČSN EN 71-1:2015).

Česká obchodní inspekce z důvodu zamezení dalšího výskytu totožných výrobků na trhu uložila prodejci zákaz distribuce a stažení výrobků z distribuce. Veškeré údaje o nebezpečné hračce byly předány kontaktnímu bodu RAPEX na MPO a zveřejněny v databázi RAPEX jako INFO 0079/18. 

Identifikační údaje výrobku:
Výrobce: neznámý
Prodejce: Thi Mai Huong Do, F. X. Nohy 964, 334 41 Dobřany
Dovozce: neznámý
Název výrobku: neuveden
Původ výrobku: made in China

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Na bezpečnost provozu na D1 dohlíží úsekové měření rychlosti

22:31 Ministerstvo dopravy: Na bezpečnost provozu na D1 dohlíží úsekové měření rychlosti

Dodržování osmdesátikilometrové rychlosti začne od pondělí hlídat první sada detekčních kamer na mod…