Česká pošta: Stát podepsal smlouvu s distributory dálničních e-známek

21.08.2020 14:29

Státní fond dopravní infrastruktury podepsal smlouvy s Českou poštou a společností ČEPRO. Oba státní subjekty zajistí distribuci elektronických dálničních zámek, které začnou platit od příštího roku. „Fyzická distribuce“ známek bude doplňkovou možností k hlavnímu prodeji prostřednictvím internetu nebo přes mobilní aplikaci.

Česká pošta: Stát podepsal smlouvu s distributory dálničních e-známek
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

„Česká pošta, jejímž zakladatelem je Ministerstvo vnitra, je pevnou součástí kritické infrastruktury státu. Jsem rád, že v obtížné situaci, která nás všechny ve změně systému dálničních kupónů zastihla, dokázala Česká pošta, jako již několikrát v minulosti, podat státu pomocnou ruku a umožnit tak všem, kteří preferují nákupy v kamenných provozovnách před internetem, aby si elektronickou dálniční známku pořídili na České poště,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

Stát zaplatí za prodej známek v kamenných pobočkách přibližně o polovinu méně, než u současných papírových kupónů. Aktuální odměna z prodeje papírových dálničních kupónů je 4,6 %, vítěz tendru nabídl 2,3 %.

„Česká pošta je přirozeným partnerem státu. Máme rozsáhlou síť poboček, vyškolené profesionály, mnohaleté zkušenosti, pro naše klienty jsme přirozenou autoritou. Distribuci papírových dálničních kupónů jsme zajišťovali už v minulosti a zařídíme prodej i elektronických známek,“ sdělil generální ředitel České pošty Roman Knap.

„Jsme velmi rádi, že se náročné výběrové řízení na distributory podařilo úspěšně realizovat v tak krátkém časovém horizontu,“ uvedl k podpisu smluv ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica.

Lidé si tak budou moci sami rozhodnout, zda si elektronické dálniční známky koupí buď prostřednictvím internetu, nebo raději osobně na pobočkách České pošty a přibližně dvou stovkách čerpacích stanic sítě EuroOil.

Podpis smluv na distribuci dálničních známek je v rámci projektu důležitým milníkem příprav. Ty běží podle původního harmonogramu, kdy v průběhu prosince 2020 bude možné uhradit časový poplatek. Celý elektronický systém dálničních známek pak bude spuštěn od 1. ledna 2021.

Přehled typů známek, platnost nových kupónů, ceny a další informace najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

22:11 Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

Ombudsman Stanislav Křeček se stále častěji setkává s problémem, který je obvykle spojen s činností …