Česká pošta: V roce 2022 vzniklo 64 pošt Partner

10.01.2023 22:33 | Tisková zpráva

Za loňský rok došlo po celé České republice k převodu 64 poboček České pošty na pošty Partner. V roce 2021 vzniklo 60 nových partnerských filiálek. Celkem existuje již 813 pošt Partner. Projekt Pošta Partner byl zahájen v roce 2009, první partnerská pošta vznikla v infocentru na Božím Daru.

Česká pošta: V roce 2022 vzniklo 64 pošt Partner
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Pošta Partner je podle platné legislativy plnohodnotnou alternativou k pobočce České pošty a poskytuje všechny základní poštovní služby. Provozovateli jsou obce a soukromé subjekty. Nespornou výhodou provozování obcí nebo soukromým subjektem je zpravidla vyšší počet hodin pro veřejnost, než je tomu u klasické pošty a také možnost poskytování dalších synergických služeb, či prodej zboží. Smyslem projektu je zachování poštovních služeb podle platné legislativy i v lokalitách, ve kterých je po Českou poštu ekonomicky ztrátové pobočku provozovat.

Od letošního ledna se platba ze strany České pošty směrem k provozovatelům navyšuje v průměru o 20 %. Jedná se o kombinaci úpravy fixní částky a platby za jednotlivé transakce. Náklady na energie, mzdy a další vstupy neustále rostou, proto je na místě odměnu poštám Partner zvýšit. Zvýšení o v průměru 20 % je kompromisem, který je pro Českou poštu ekonomicky reálný. K poslednímu navýšení došlo v roce 2018. V průměru provozovatelé dostanou měsíčně 20 tisíc korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

22:08 CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

Víte, jak se na udržitelnost cestovního ruchu dívají lidé z různých oborů? Jakou roli v cestování hr…