Česká pošta odbavuje vánoční provoz i z mošnovského areálu

23.12.2022 11:06 | Tisková zpráva

Největší investice České pošty v její moderní historii – multimodální hub v Mošnově – pomáhá v předvánočním čase se zpracováním zásilek. Odebírá část zátěže z Olomouce, Ostravy, Brna i jiných měst v rámci celé České republiky.

Česká pošta odbavuje vánoční provoz i z mošnovského areálu
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Za poslední dva týdny je denní průměr podaných zásilek v pracovních dnech v Mošnově 47 192 a v celé republice 341 035 kusů zásilek. Areál svůj rekordní počet zpracovaných zásilek zaznamenal 19. 12. 2022. Konkrétně se jednalo o 71 242 balíků.

O správný chod nové logistické haly se stará zhruba stovka zaměstnanců. V příštím roce by jich mělo být s ohledem na očekávané zvýšené množství zásilek ze zahraničí o 350 víc. Pracovníci budou mít k dispozici i nový třídicí stroj, který zvládne zpracovat až 300 tisíc balíků za den. Smlouva na jeho nákup byla podepsána 16. 12. 2022.

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 44913 lidí

„Hlavním přínosem moderního třídicího stroje bude zvýšení kapacity zpracování a rychlosti odbavení zásilek. Dojde tak k optimalizaci logistické sítě v rámci celé severní Moravy a zvýší se možnost expanze na zahraniční trhy,“ říká Pavol Ježík, vedoucí logistického centra Mošnov a dodává: „Díky jeho parametrům budeme v příštím roce skvěle připraveni na akvizici nových zákazníků. Instalaci očekáváme v druhé polovině roku.“

Nový logistický hub se nachází na ploše bezmála 30 tisíc m2 a je výjimečný nejen svým napojením na silniční, leteckou a vlakovou síť, ale i prvním kontejnerovým terminálem v dějinách České pošty. „Aktuálně se zde vedle vnitrostátních zásilek zpracovávají např. zásilky Aliexpressu pro celou Českou republiku. V příštím roce v areálu zahájí provoz mezinárodní pošta,“ doplňuje Patrik Strnadel, ředitel regionu Morava. Současná kapacita haly je naplněna z 60 % – 65 %. Nový třídicí stroj zabere zhruba 8 000 m2. Po jeho instalaci a očekávanému nárůstu mezinárodních zásilek bude kapacita plně využitá.

Česká pošta se díky novému logistickému areálu v Mošnově posouvá na špičku mezi logistická centra v rámci celé Evropy. „Rádi bychom do budoucna nabídli naše služby sousedním zemím jako je Slovensko, Německo nebo Polsko. Díky naší unikátní logistické síti plánujeme fungovat jako přepravní uzel pro mezinárodní zásilky zejména z Asie, které pak budeme dál rozvážet kamiony či vlakem po celé Evropě,“ uzavírá Tomáš Kubina, manažer regionální logistiky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

22:08 CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

Víte, jak se na udržitelnost cestovního ruchu dívají lidé z různých oborů? Jakou roli v cestování hr…