Česká pošta pokračuje v prevenci melanomu

11.09.2018 20:38

Po třech letech se v sobotu 8. září konala na České poště v Jindřišské ulici v Praze akce Česká pošta spojuje – prevence proti melanomu. V mobilních ordinacích si mohli nechat zdarma vyšetřit svá mateřská znaménka nejen pošťáci a jejich blízcí, ale také široká veřejnost.

Česká pošta pokračuje v prevenci melanomu
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Stejně jako před třemi roky vyšetřovali kůži kromě českých lékařů i jejich zahraniční kolegové, a to díky podpoře spoluorganizátora a odborného garanta prof. Petra Arenbergera, přednosty Dermatovenerologické kliniky 3. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

V průběhu soboty bylo lékaři vyšetřeno 1 069 osob, z toho 587 pošťáků a jejich blízkých. Celkem odborníci odhalili 6 melanomů a 8 nebezpečných bazaliomů.

Akci přišel osobně podpořit také generální ředitel České pošty Roman Knap, který uvedl, že podporuje podobné akce i kvůli tomu, že téměř 40 % pošťáků pracuje v terénu, a proto Česká pošta nemůže brát problematiku onemocnění kůže na lehkou váhu. Akce se zúčastnil také Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví ČR, který v úvodu akce vyzdvihl pozitivní význam podobných akcí. Díky Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra ČR, kterou na akci zastoupil její generální ředitel David Kostka, si navíc všichni příchozí mohli nechat diagnostikovat zatížení chodidel podoskopem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Vánoční stromky letos potěší děti ve 170 zařízeních

12:46 Lesy ČR: Vánoční stromky letos potěší děti ve 170 zařízeních

Lesníci ze státního podniku rozvážejí 400 stromků do 170 pobytových dětských zdravotnických a sociál…