Česká republika bude v květnu hostit mezinárodní konferenci Living Planet Sympozium 2016

08.01.2016 11:16

Mezinárodní konference na téma pozorování Země Living Planet Sympozium 2016 se uskuteční 9.–13. května 2016 v Kongresovém centru Praha. Sympozium pořádá Evropská kosmická agentura a záštitu na národní úrovni převzalo Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Česká republika bude v květnu hostit mezinárodní konferenci Living Planet Sympozium 2016
Foto: pixabay.com
Popisek: Globalizace - ilustrační foto
reklama

Cílem konference je zhodnotit výsledky ESA a spolupracujících organizací v pozorování Země. Tematicky se zaměří zejména na výstupy z oblasti meteorologie a vývoje klimatu, sledování atmosféry, krajinných aplikací a přírodních katastrof, kde je důležité sledování mimořádných událostí, jakými jsou např. povodně, zemětřesení či lesní požáry. Sympozium bude cílit na monitoring životního prostředí, využití a pokryv území, zemědělství, sledování infrastruktury, zastavěných území a geodézii. Konference poskytne prostor k diskusi nad výsledky výzkumu v jednotlivých oborech a k jejich praktickému každodennímu využívání prostřednictvím inovativních aplikací. Prostřednictvím School Lab budou poznatky z pozorování Země předávány také studentům základních škol.

Konferenci na téma pozorování Země Living Planet Sympozium 2016 (více informací najdete na této adrese) pořádá Evropská kosmická agentura tematicky již popáté, tentokrát v Praze. V předchozích letech sympozium hostila města Edinburgh (2013), Bergen (2010), Montreal (2007) a Salzburg (2004). Konference se zúčastní přibližně 2000 hostů z řad vědecké komunity, firem zabývajících se zpracováním dat z pozorování Země a vývojem aplikací nad těmito daty, ale také uživatelé dat a služeb z řad státní správy.

Konferenci dalo záštitu Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Vstup na konferenci je zdarma, kapacita je ale omezená.

Registrace bude spuštěna v únoru 2016 na adrese: http://lps16.esa.int/index.php, kde najdete i další informace k Living Planet Sympozium 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Večerníček slaví narozeniny interaktivní výstavou na Kavčích horách

16:21 Česká televize: Večerníček slaví narozeniny interaktivní výstavou na Kavčích horách

Před pětapadesáti lety se zrodil Večerníček, jeden z nejdéle vysílaných pořadů České televize.