Česká televize: Adventní koncerty po sedmadvacáté

26.11.2017 13:33

Tradiční předvánoční sbírka České televize Adventní koncerty během své existence pomohla již 105 neziskovým organizacím a rozdělila mezi ně více než 185 milionů korun. Její letošní 27. ročník podpoří ohrožené děti, hospicovou péči, léčby závislostí a boj proti domácímu násilí.

Česká televize: Adventní koncerty po sedmadvacáté
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Logo ČT

Pražská Loreta, Břevnovský klášter, Vyšehrad a kostel svatého Cyrila a Metoděje v Karlíně. Čtyři místa, na nichž během listopadu a prosince zahrají a zazpívají přední čeští umělci a soubory jako Lucie Bílá, bratři Ebenové, Pavel Šporcl, Ivo Kahánek, Dasha a Martin Kumžák, kapela Olympic či Česká filharmonie, aby pomohli vybrat příspěvky pro neziskové organizace. „Jsem moc ráda, že se do sbírky České televize mohu zapojit. I letos se podařilo vybrat čtyři velmi zajímavé organizace, které jistě pomoc od diváků potřebují. Těší mě, že díky Adventním koncertům prožiji advent naplno v krásných duchovních prostorách a především, že pomohu potřebným,“ říká moderátorka Ester Janečková.

Adventní sbírku zahájí koncert v Břevnovském klášteře 26. listopadu, jehož výtěžek podpoří neziskovou organizaci Rosa, specializující se na pomoc týraným ženám. Prosincové koncerty pak podpoří prevenční spolek P-Centrum, Domácí hospic Jordán a SOS dětské vesničky, pomáhající ohroženým rodinám s péčí o děti. Stejně jako minulý rok má i letos dobročinná předvánoční sbírka své patrony. „Osud týraných žen je pro mě trochu osobní věc. Domácí násilí jsem zažila v poměrně těsné blízkosti a bohužel ne jen jednou. Musím ocenit, že se změnil přístup okolí i policie. Zatímco dříve se všichni kolem tvářili, že jim do toho, co se děje za dveřmi domácnosti, nic není, teď už situaci snáze berou do vlastních rukou,“ popisuje Nora Fridrichová, patronka břevnovského koncertu. Mezi další patrony letos patří Taťána Míková, Jan Smetana a Václav Moravec.

Kromě živého vysílání koncertů vždy v neděli od 17:30 na ČT1, zazní Adventní koncerty také na vánočních trzích v Praze a Brně. Na brněnském Masarykově náměstí budou návštěvníci moci sledovat komentované živé přenosy všech čtyř koncertů, v Praze na Staroměstském náměstí uvidí diváci ze záznamu tři koncerty, vždy od osmi hodin.

Novinkou letošního ročníku je možnost podpořit koncerty přes internet. Na webu darujspravne.cz/ctpodporuje vznikne prostor, na němž budou zájemci moci využít online platbu. „Obliba online plateb stoupla mezi lidmi i v oblasti dárcovství. Proto vítáme, že i Česká televize svoje tradiční a velmi úspěšné Adventní koncerty v tomto smyslu inovuje,“ vysvětluje Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní fond kinematografie: Komedie Kdyby radši hořelo na Berlinale v sekci Panorama, vrací se Skřivánci na niti

9:50 Státní fond kinematografie: Komedie Kdyby radši hořelo na Berlinale v sekci Panorama, vrací se Skřivánci na niti

Celovečerní debut mladého českého režiséra a scenáristy Adama Kolomana Rybanského Kdyby radši hořelo…