Česká televize: Čtení do ouška představí sedmdesát nových dílů

26.03.2019 19:57

Už v prvním roce svého vysílání přišlo Déčko s unikátním cyklem, který propojil rozhlasový formát s televizním vysíláním. Dvakrát denně vysílaný pořad Čtení do ouška, který chce u dětí podporovat zájem o literaturu a vracet malé diváky zpět ke čtení, letos uvede již sedmistý premiérový díl. Děti se mohou těšit na Pohádky Bedřicha Smetany nebo příběhy z knih Miloše Kratochvíla.

Česká televize: Čtení do ouška představí sedmdesát nových dílů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Ke Čtení do ouška se vracím moc rád,“ říká herec, zpěvák a moderátor Jan Cina, který se v pořadu objeví po necelém roce. „I tentokrát se můžete těšit na osobitou poetiku, humor a zajímavé příběhy z Balkánu, které jsou nám něčím blízké, ale zároveň v sobě mají příjemný závan tajemna a východní exotiky. A opět jsme objevili pro televizní svět velké loutkové talenty. Loutky, které dokážou zahrát více charakterů a vy jen zíráte,“ dodává Cina, kterého opět doplní loutkoherečka Anna Duchaňová.

Na Kočování za pohádkou II navážou v květnu Pohádky moří a oceánů, které bude číst v roli námořníka Roman Blumajer. Na jaře se dozví děti také o Bedřichu Smetanovi a jeho pěti operách. V roli vypravěče se představí Stanislav Zindulka, pro kterého bylo Čtení do ouška posledním projektem ČT, na kterém se podílel.

Na podzim se dětští posluchači mohou těšit na příběhy z knih Arnošta Goldflama a Miloše Kratochvíla. Na obrazovce se objeví také deset nových dílů oblíbeného Dr. Žaka. Příběhy z kouzelné ordinace poťouchlého veterináře a jeho mluvícího papouška potěší díky hraným scénkám ve znakovém jazyce i neslyšící děti.

Čtení do ouška je nejstarším původním pořadem ČT :D a dosud bylo uvedeno víc než sto hodin premiérového vysílání a k předčítání se dostaly osobnosti jako Tomáš Töpfer, Zdeněk Svěrák, Dagmar Havlová nebo Josef Dvořák. Letos pohádky sleduje v poledne průměrně téměř každé druhé dítě ve věku 4 až 9 let, v podvečer má zapnutou televizi s pořadem každý čtvrtý dětský divák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerrstvo financí: Čtyřiadvacáté kolo Účtenkovky už zná své výherce

22:49 Ministerrstvo financí: Čtyřiadvacáté kolo Účtenkovky už zná své výherce

V úterý 15. října proběhlo už čtyřiadvacáté slosování Účtenkovky, do kterého 338 tisíc aktivních sou…