Česká televize: Dívčí skupina Vesna bude reprezentovat Česko na letošní Eurovizi

09.02.2023 18:47 | Tisková zpráva

Vesna, šestičlenná dívčí skupina hudebnic z pražské konzervatoře Jaroslava Ježka, uspěla v hlasování posluchačů s písní My Sister’s Crown. Pod textem zpívaným v češtině, ukrajinštině, angličtině a bulharštině jsou podepsány Patricie Fuxová, Tanita Yankova a Kateryna Vatchenko.

Česká televize: Dívčí skupina Vesna bude reprezentovat Česko na letošní Eurovizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

Letošní Eurovizi hostí britský Liverpool. Zástupce Česka v soutěži vystoupí v prvním ze dvou semifinálových kol, tedy v úterý 9. května. Finále se odehraje o čtyři dny později, v sobotu 13. května. O vítězství budou usilovat hudebníci z celkem sedmatřiceti zemí.

„Jsme vděčné, že můžeme právě my reprezentovat Českou republiku. Budeme se v našem vystoupení snažit o to, abychom vzdaly hold nejen Ukrajině, které je letošní Eurovize věnovaná, ale i českým tradicím, které mohou být pro svět originální,“ svěřila se bezprostředně po vyhlášení vítěze národního kola frontmanka Vesny Patricie Fuxová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Ministři

Neuvažujete, že odvoláte Klempíře? Myslíte, že je to dobrý ministr? A co Macinka, který podle mě vede v prvé řadě svůj vnitřní boj s prezidentem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Národní prohlášení po přijetí závěrů Rady EU o energetické a klimatické diplomacii

22:03 MZV: Národní prohlášení po přijetí závěrů Rady EU o energetické a klimatické diplomacii

Česká republika v návaznosti na schválení závěrů Rady EU zdůraznila nutnost přizpůsobit evropskou en…