Česká televize: Druhá vlna přechodu na DVB-T2 startuje, na řadě jsou vysílače v Trutnově a Voticích

08.01.2020 16:20

Minutu před půlnocí, v úterý 7. ledna, začala další vlna přechodu České televize na vysílací standard DVB-T2. Týká se všech, kteří přijímají pozemní vysílání z vysílačů Trutnov a Votice a dalších dokrývačů. Diváci na severovýchodě Čech, ale také částečně v krajích Středočeském, Jihočeském a Vysočina tak budou od zítřka přijímat již jen nový signál DVB-T2.

Česká televize: Druhá vlna přechodu na DVB-T2 startuje, na řadě jsou vysílače v Trutnově a Voticích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Přechod na modernější vysílací standard DVB-T2 začal na konci listopadu loňského?roku?v Praze a ve?středních Čechách. Nyní jsou na řadě vysílače Trutnov a Votice, které 7. ledna 2020 přestanou šířit signál DVB-T pro kanály České televize. Z dokrývačů to jsou v tento den ještě Broumov, Pec pod Sněžkou, Hronov, Náchod, Sázava nad Sázavou, Tábor, Ledeč, Husinec a Králíky.

Vypínání sítí DVB-T je naplánováno v několika etapách až do poloviny letošního roku a týká se všech, kteří přijímají televizní signál na společnou, venkovní nebo klasickou pokojovou anténu pomocí pozemního vysílání. Na nutnost pořídit si set-top box nebo televizi, která umožňuje přijímání DVB-T2 upozorňuje Česká televize už více než rok a půl spotovou kampaní – minipořady, které jsou tlumočeny do znakové řeči a obsahují i zvukový popis pro nevidomé a skryté titulky pro neslyšící.

Od 28. listopadu 2019 vidí diváci, kterých se přechod aktuálně týká, a dosud nepřeladili, v pravém horním rohu svých obrazovek speciální piktogram.

Přechod na nový signál je celoevropským procesem, během kterého se část televizního pásma 700 MHz uvolní pro rychlé mobilní sítě 5G.

Informace k přechodu na DVB-T2 jsou uvedeny na webu digict.cz, pomoc nabízí také divácké centrum České televize, a to na telefonním čísle 2 6113 6113 nebo na emailu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí předložilo vládě Zprávu o plnění vlastnické politiky státu

22:56 Ministerstvo financí předložilo vládě Zprávu o plnění vlastnické politiky státu

Ministerstvo financí zpracovalo Zprávu o plnění opatření vyplývajících ze Strategie vlastnické polit…