Česká televize: Generální ředitel ČT Petr Dvořák obhájil post viceprezidenta Evropské vysílací unie

7.7.2022 8:40 dop.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák byl na valné hromadě v Dubrovníku již podruhé zvolen viceprezidentem Evropské vysílací unie (EBU).

Česká televize: Generální ředitel ČT Petr Dvořák obhájil post viceprezidenta Evropské vysílací unie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

Současnou pozici tak bude vykonávat i v nadcházejícím volebním období v letech 2023 až 2024. Post prezidentky obhájila generální ředitelka FranceTV, Delphine Ernotte Cunci. 

Anketa

Co vy a letní dovolená?

hlasovalo: 5802 lidí

„Poslední dva roky prožíváme turbulentní období plné mimořádných situací, vyžadujících silná média veřejné služby, kterým společnost může důvěřovat. Klíčovou platformou pro rozvoj a spolupráci těchto médií je přitom Evropská vysílací unie,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák, který ve výkonném výboru EBU působí již od roku 2014. Pozici viceprezidenta zastává od ledna loňského roku.

„Celá řada věcí, které týkají českého diváka, se řeší na evropské úrovni. Nejde jen o vyjednávání o vysílacích právech na velké sportovní události, ale také o výměnu zpravodajského obsahu, mediální zákony, rozdělování kmitočtů mezi televize a mobilní operátory či expanzi mobilního standardu 5G. Hlas EBU má velkou váhu v evropském i světovém mediálním prostoru,“ doplňuje Petr Dvořák.

Evropská vysílací unie sídlící v Ženevě představuje přední světovou alianci médií veřejné služby. Její základnu tvoří 112 členských organizací z 56 zemí Evropy a další tři desítky přidružených organizací v Asii, Africe, Austrálii a Oceánii a v Americe. Členské organizace provozují více než dva tisíce televizních, rozhlasových a online kanálů a služeb. Společně oslovují více než miliardu lidí po celém světě a vysílají ve více než 160 jazycích. EBU rovněž zprostředkovává jednu z nejrozsáhlejších sítí na světě pro mezinárodní výměnu televizních příspěvků, založenou na satelitních a optických spojích.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM prošetřil pozemky zapsané v katastru na nedostatečně identifikovaného vlastníka

14:12 ÚZSVM prošetřil pozemky zapsané v katastru na nedostatečně identifikovaného vlastníka

Klatovskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo vlastním šetřen…