Česká televize: Vánoční program si pustilo více než 8,1 milionu diváků

29.12.2018 15:16

Česká televize má za sebou nejúspěšnější vánoční vysílání posledních jedenadvaceti let, kdy se měří televizní sledovanost. Za tři sváteční dny dosáhly její programy podílu na sledovanosti 45,37 %.

Česká televize: Vánoční program si pustilo více než 8,1 milionu diváků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Nejvíce diváků zhlédlo premiéru štědrovečerní pohádky Kouzelník Žito, která se s celkovým počtem 2,89 milionu diváků stala čtvrtou nejsledovanější štědrovečerní pohádkou od roku 1997. Vánoční program České televize si od 24. prosince pustilo více než 8,1 milionů diváků starších čtyř let.

Nejsledovanějším pořadem na všech televizích se stala premiérová pohádka Zdeňka Zelenky Kouzelník Žito, kterou si na Štědrý večer pustilo 2,58 milionu dospělých diváků a dalších více než 300 tisíc dětí. Pohádka měla ohlas i na iVysílání. Během vánočních svátků si jí tam celou přehrálo dalších 26 tisíc diváků. Z diváckého úspěchu se těšily i Tři oříšky pro Popelku, které letos slaví pětačtyřicet let od své premiéry. Pohádku zhlédlo téměř 2,2 milionu diváků (při podílu na sledovanosti přes 46, %). Trojici nejsledovanějších pořadů Štědrého dne uzavřely Pelíšky, které si večer na Jedničce pustilo 1,65 milionu diváků, a které dosáhly na téměř padesátiprocentní podíl na sledovanosti.

Pohádka Anděl Páně 2 ovládla televizní sledovanost na Boží hod, vidělo ji dva a půl milionu diváků starších patnácti let a téměř 280 tisíc dětí. Na Štěpána na příznivce pohádek čekal další premiérový příběh - O zakletém králi a odvážném Martinovi, který si nenechalo ujít přes 1,8 milionu dospělých a dalších 150 tisíc dětí.

Program České televize dosáhl všechny tři dny na první místo žebříčku nejsledovanějších pořadů. Na Štědrý den se mezi desítku nejsledovanějších zařadilo hned devět pořadů České televize.

(zdroj: ATO - NAD, TV živě+TS 0-3, ke dni: 27. 12. 2018)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa NP Šumava letos zpracovala přes 180 000 m3 kůrovcem napadeného dříví

11:44 Správa NP Šumava letos zpracovala přes 180 000 m3 kůrovcem napadeného dříví

Správa Národního parku Šumava letos doposud zpracovala 187 000 m3 kůrovcem napadeného dříví. Oproti …