Česká televize hledá kreativního producenta pro dětskou tvorbu

11. 10. 2012 9:40

K současným dvaceti tvůrčím producentským skupinám v České televizi přibude další, která se bude zaměřovat na dětskou tvorbu.

Česká televize hledá kreativního producenta pro dětskou tvorbu
Foto: ČT
Popisek: Nové logo České televize

Její kreativní producent vzejde z výběrového řízení na pozici kreativního producenta pro dětskou tvorbu, které Česká televize vyhlásila. Vítěze by měl generální ředitel jmenovat do funkce do konce listopadu. Jedním z úkolů nově jmenovaného kreativního producenta bude vytvořit a vést tvůrčí producentskou skupinu dětské tvorby pro nově připravovaný kanál České televize zaměřený na děti, mládež a vzdělávání.

Osobní tvůrčí i producentská zodpovědnost, aktivní přístup, otevřená spolupráce i s externími produkcemi a tvůrci – to jsou základní požadavky na kreativního producenta a jeho tvůrčí skupinu dětské tvorby. Předpokladem je také aktivní dramaturgie, zahrnující kromě jiného i přímé oslovování významných autorit z literární, filmové, divadelní, vědecké nebo pedagogické oblasti, stejně jako mladých začínajících autorů s nabídkami na cílenou formu spolupráce.

Budoucí kreativní producent dětské tvorby bude mít ve své kompetenci rozhodující dramaturgické i producentské činnosti. Na starosti bude mít mimo jiné jednání s autory jménem České televize, ponese odpovědnost za posouzení a případné rozpracování nabízených projektů a za jejich přípravu Programové radě, která nové pořady schvaluje do výroby. Tak jako u ostatních kreativních producentů se i u vítězného kandidáta na dětskou tvorbu očekává komplexní odpovědnost za výsledný tvar díla, za jeho kvalitativní parametry a realizační náklady.

Výběrového řízení se může zúčastnit každý, kdo prokáže svou odbornou způsobilost a kompetenci zpracováním strategie činnosti tvůrčí producentské skupiny, současné zaměstnance České televize nevyjímaje. Výběrové řízení je otevřeno i všem zájemcům z řad odborné veřejnosti s tím, že po jmenování kreativního producenta bude předpokládán jeho nástup do zaměstnaneckého poměru v ČT. Uchazeči se mohou přihlásit k výběrovému řízení a ke konzultacím do 22. 10. 2012, strategii musejí odevzdat do 24. 10. 2012. Nového kreativního producenta dětské tvorby by měl generální ředitel jmenovat do funkce ve druhé polovině listopadu. Více informací je na webu ČT.

V České televizi působí 20 tvůrčích producentských skupin. Hlavním důvodem jejich založení byl záměr otevřít Českou televizi různým tvůrcům a podnětům, novým nápadům, které naplní poslání televize veřejné služby. Prostřednictvím nově jmenovaných kreativních producentů, chce být Česká televize rychlejší a flexibilnější z hlediska rozhodování o nových projektech a jejich realizací.

Seznam kreativních producentů Tvůrčích producentských skupin ČT:

Patrick Diviš: TPS náboženské tvorby
David Jungmann: TPS tvorby pro národnostní, etnické a jiné menšiny
Čestmír Kopecký: TPS multižánrové tvorby
Petr Kubica: TPS společenské publicistiky a dokumentaristiky
Jan Lekeš: TPS solitérní dramatické tvorby
Petr Mühl: TPS zábavné tvorby
Alena Müllerová: TPS vzdělávacích pořadů a nových formátů
Kateřina Ondřejková: TPS multižánrové tvorby v TS Ostrava
Lenka Poláková: TPS publicistiky a dokumentární tvorby v TS Ostrava
Josef Prouza: TPS Fluidum
Michal Reitler: TPS hrané a zábavné tvorby
Vítězslav Sýkora: TPS hudební tvorby
Martina Šantavá: TPS společenské publicistiky a dokumentaristiky
Ondřej Šrámek: TPS divadelní tvorby
Jan Štern: TPS seriálů a cyklické dramatiky
Antonín Trš: TPS alternativní publicistiky a dokumentaristiky
Daniel Tuček: TPS pro debuty a začínající autory
Josef Viewegh: TPS seriálů a cyklické dramatiky
David Ziegelbauer: TPS dramatické tvorby v TS Brno
Kamila Zlatušková: TPS multižánrové tvorby v TS Brno

Kromě výše uvedených kreativních producentů, kteří vedou své Tvůrčí producentské skupiny, pracují v ČT ještě další kreativní producenti se zodpovědností za konkrétní oblast vlastní tvorby a spolupráce s autory. Je to například Andrea Majstorovičová, kreativní producent pro aktuální publicistiku, Tomáš Baldýnský, kreativní producent pro filmové projekty, a další kreativní producenti, pověření prací na konkrétních projektech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Česká televize

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SZPI: Žádat o dotaci na testování vzorků potravin mohou jen nevládní organizace

14:15 SZPI: Žádat o dotaci na testování vzorků potravin mohou jen nevládní organizace

Reakce SZPI na reportáž TV Prima ze dne 16. 10. k tématu dvojí kvality potravin