Česká televize startuje přípravy na další ročník Eurovision Song Contest

19.09.2016 8:35

Česká televize zahájila přípravy na další ročník největší pěvecké soutěže v Evropě, Eurovision Song Contest, která se v příštím roce uskuteční na Ukrajině. Výběr písně, která bude Česko reprezentovat, je otevřen autorům z celého světa a opět se jej ujme porota, ve které zasednou respektovaní hudební odborníci.

Česká televize startuje přípravy na další ročník Eurovision Song Contest
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Logo ČT

V letošním roce se soutěž Eurovision Song Contest uskutečnila ve švédském Stockholmu a Českou republiku zde reprezentovala Gabriela Gunčíková s písní „I Stand“. Poprvé v historii se podařilo české písni probojovat do finále. Česká republika tak měla možnost představit se 204 miliónům diváků ve 42 zemích. Obě semifinále a finále na kanálech ČT1 a ČT2 dokázala k televizním obrazovkám přitáhnout bezmála 2 miliony diváků.

„Jsem moc rád, že opět dostaneme příležitost reprezentovat Českou republiku v největší světové zábavné show. Naší prioritou je neustále zvyšovat kvalitu, a to jak ve výběru soutěžní písně a interpreta, tak v prezentaci na samotné soutěži,“ říká vedoucí dramaturg centra zábavné tvorby Jan Bors.

Píseň bude vybírat odborná porota složena ze zástupců České televize a respektovaných hudebních odborníků. Ta následně zvolí i interpreta, který bude v dalším ročníku ESC Českou republiku reprezentovat. Výběr skladby otevřen pro autory z celého světa, své návrhy mohou zasílat až do 30. listopadu na adresu esc2017@ceskatelevize.cz. Základní podmínkou je, že přihlášená skladba o maximální délce 3 minuty nesmí být nikde zveřejněna ani hrána před termínem 1. září 2016 a nahrávka musí být dodána včetně textu a referenčního zpěvu.

„Najít píseň, která odpovídá současným světovým trendům a kvalitám a zároveň obstojí ve vysoké konkurenci na ESC, je velmi složité. I u českých interpretů je naprosto běžné, že spolupracují se zahraničními autory a producenty. Jsem přesvědčen, že co nejširší otevření výběru písně je především cestou k vyšší kvalitě,“ doplňuje Jan Potměšil, pověřený kreativní producent projektu.

Eurovision Song Contest je hudební soutěž pořádaná aktivními členy Evropské vysílací unie. Jedná se o nejsledovanější nesportovní událost na světě, kterou kromě zúčastněných zemí přenáší i Austrálie, Brazílie, Japonsko a USA. Jde o jeden z nejdéle běžících pořadů v televizní historii – první ročník se uskutečnil v roce 1956. Mezi nejvýraznější vítěze soutěže patří ABBA, Celine Dion, Julio Iglesias, Olivia Newton-John, Cliff Richard, Loreen a řada dalších.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukliďme Česko: Po Velikonocích proběhne opět velký jarní úklid

16:42 Ukliďme Česko: Po Velikonocích proběhne opět velký jarní úklid

Dnem „D“, kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko bude uklízet v celé republice, je letos…