České dráhy: Historickým vlakem do Valašských Klobouk na rekonstrukci bitvy

20. 7. 2017 13:58

České dráhy se tento víkend 22. července zapojí do akce, která připomene dění na Valašsku za první světové války. Na nádraží ve Valašských Kloboukách se uskuteční rekonstrukce bitvy a návštěvníci této události se na ni mohou přijet podívat stylově – historickým vlakem. V prostorách stanice je pak nachystaný doprovodný program.

České dráhy: Historickým vlakem do Valašských Klobouk na rekonstrukci bitvy
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Zvláštní vlak potáhne historická motorová lokomotiva a bude doplněn i osobními vozy s dřevěnými interiéry. Vlak odjíždí v 9:30 z Valašského Meziříčí a přes Vsetín, Valašskou Polanku a Horní Lideč dojede v 10:50 do Valašských Klobouk. Pak bude pokračovat do Brumova a Bylnice (příj. 11:12). Na zpáteční jízdu se z Bylnice vydá v 11:35 a přes Brumov přijede do Valašských Klobouk přesně v poledne. Z Valašských Klobouk se bude vracet po stejné trase do Valašského Meziříčí v 15:45.

Jízdné přijde na 60 korun v úseku mezi Valašským Meziříčím a Valašskými Klobouky, mezi Vsetínem a Valašskými Klobouky zaplatí cestující 50 korun a kratší úseky je budou stát 40 korun. Děti od 6 do 15 let mají jízdné za polovinu. Děti pod 6 let pojedou zdarma. Prodej jízdenek přímo ve vlaku u průvodčího.

V prostorách nádraží se tak na jeden den lidé ocitnou na východní frontě do roku 1915 – v tomto duchu bude pak po celý den připraven historicky laděný program se stylovým jarmarkem. Zájemci si budou moci prohlédnout polní lazaret a polní kuchyni, dojde na představení jednotek i přehlídku pěchoty a obrněných vozidel. Na pořadu dne je i dobová módní přehlídka dámských kostýmů a vojenských uniforem. Samotná bojová ukázka přepadení historického vlaku ČD začne ve 14:30. Rakousko-uherské vojsko se utká s ruskými vojsky doplněnými československými dobrovolníky.

Více informací o akci je na webu ZDE, podrobnosti o nostalgických akcích Českých drah ZDE.

Program 22. 7. 2017 od 9:00 do 19:00

  • 9:00 Začátek akce

              historický fotoateliér madam Lily Schmetterling
              c. k. četnická stanice – výroba historických osobních dokumentů
              prohlídka polního lazaretu a polní kuchyně
              výstava rodáků z Valašskokloboucka, kteří bojovali ve světové válce

  • 12:00 Příjezd historického vlaku
  • 12:30 Slavnostní zahájení a představení jednotek
  • 12:45 Přehlídka pěchoty
  • 13:00 Přehlídka obrněných vozidel
  • 13:10 Četnická půlhodinka – ze života c. k. četnictva
  • 13:40 Módní přehlídka z přelomu století a světové války
  • 14:30 Přepadení vlaku – bojová ukázka
  • 15:10 Poprava dezertérů
  • 15:45 Odjezd historického vlaku
  • 16:00 Přehlídka účastníků
  • 16:00 – 19:00 Stále v provozu historický fotoateliér, četnická stanice, výstava rodáků i stánky s občerstvením…

Komerční tisková zpráva

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: E-neschopenku testuje na 40 vývojářských firem

22:49 ČSSZ: E-neschopenku testuje na 40 vývojářských firem

Od počátku října mohou vývojáři lékařských SW testovat kompletní řešení Neschopenky, tedy komunikaci…