České dráhy: Na Letní slavnost u Labe v Čelákovicích vyrazí historické vlaky

24.6.2022 9:15 dop. | Tisková zpráva

Poslední červnovou sobotu se bude v Čelákovicích konat předprázdninová Letní slavnost u Labe. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý zábavní a hudební program, nebude chybět občerstvení ani atrakce pro děti.

České dráhy: Na Letní slavnost u Labe v Čelákovicích vyrazí historické vlaky
Foto: red
Popisek: ČD - logo

České dráhy vypraví do Čelákovic zvláštní vlaky – historickou motorovou soupravu a tzv. pantograf. Během dne pak budou tyto soupravy pendlovat mezi Čelákovicemi, Lysou nad Labem a Nymburkem.

Předprázdninová akce se spoustou zábavy se bude konat v sobotu 25. června od 13:00 do 22:00 hod. na louce u pěší lávky přes Labe. Součástí pestrého programu budou i jízdy historických vlaků. Zájemci se mohou na akci svézt historickou motorovou soupravou, sestavenou z motorového vozu M262 Kredenc, přípojného vozu Bix a druhého motorového vozu M240 Singrovka, ale také elektrickou pantografovou jednotkou EM 475.1, která celá desetiletí zajišťovala vlaky na páteřních tratích v Praze a okolí.

Tyto vlaky pojedou ráno z pražského Masarykova nádraží přes Čelákovice do Nymburka, během dne pak budou pendlovat mezi Čelákovicemi a Nymburkem a navečer se vrátí zpět do Prahy. V těchto vlacích bude platit běžný tarif ČD, PID a One Ticket. Do centra dění poblíž lávky přes Labe je možné dojít pohodlnou chůzí od zastávky Čelákovice-Jiřina.

Anketa

Je zákrok Fialovy vlády proti cenám energií dostatečný?

0%
98%
hlasovalo: 21435 lidí

Během slavnosti budou zajištěné také dvě mimořádné autobusové linky, kterými bude možné vyrazit do okolí Čelákovic a Lysé nad Labem. Autobusy Karosa B941 a B952E na zvláštní lince PID1 svezou cestující v hodinovém intervalu do skanzenu v Přerově nad Labem a také do Brandýsa nad Labem, kde bude možné navštívit Oblastní muzeum Praha-východ. Linka PID2, na kterou bude nasazený historický autobus Ikarus 280.70E, sveze zájemce od železniční stanice Lysá nad Labem k Parku Mirakulum v Milovicích. Navazovat bude každou hodinu na historické vlaky od Čelákovic i od Nymburka. Detailní jízdní řády jsou na stránkách Pražské integrované dopravy (ZDE).

Připravené budou také okružní plavby parníkem po Labi mezi oběma lávkami v úseku Čelákovice – Sedlčánky.

V Čelákovicích vystoupí kapely Jelen a Slza, zpěvačka Anna K a také hudební skupiny Druhej dech a Klasickej postup. Hlavně děti si užijí pískování, ukázky psích sportů a malování na obličej. Ty kreativnější se zaměstnají ve tvořivé či výtvarné dílničce. Nebudou chybět stánky s občerstvením a také prezentační stánky Českých drah a Pražské integrované dopravy.

tabulka

tabulka

tabulka

Podrobnosti o akci jsou na stránkách Českých drah (ZDE), Pražské integrované dopravy (ZDE) a města Čelákovice (ZDE).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ přivezla do Děčína na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun pro potřebné

22:11 Nadace ČEZ přivezla do Děčína na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun pro potřebné

Dva dny plné hudby a divadla si mohli užít všichni návštěvníci festivalu Energie pro kulturu, který …