České dráhy: Parním vlakem na Den dětí v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka

02.06.2018 8:17

České dráhy dnes vypraví zvláštní vlak v čele s parní lokomotivou zvanou Papoušek, který pojede z Loun do železničního muzea v Lužné u Rakovníka. Tady bude připravený Dětský den s řadou atrakcí. Zvláštní parní vlak s lokomotivou „Kremák“ sveze cestující do Lužné také z Kladna.

České dráhy: Parním vlakem na Den dětí v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Parní vlak odjíždí z Loun v 9:18 a na své trase zastaví ve stanicích a zastávkách Louny střed, Louny město, Postoloprty, Žatec a Krupá. Do Lužné přijede v 11:31. Druhý vlak bude začínat v Kladně v 10:15 a zastaví v Kačicích, Stochově a Novém Strašecí. Do Lužné dorazí v 11:24.

V železničním muzeu ČD si návštěvníci prohlédnou výstavu parních a motorových lokomotiv, stálé expozice nebo modelové kolejiště. Dále bude možné svézt se na úzkorozchodném okruhu a děti se můžou od 10 do 14 hodin zapojit do řady zajímavých soutěží o ceny. Připravený pro ně bude také lesní závod s úkoly na stanovištích, pořádaný 5. oddílem vodních skautů Kon-Tiki z Loun. Doprovodný program zajistí taneční skupina „Lentilky“.

Jízdenky bude prodávat vlakový personál

reklama

autor: komerční tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …