České dráhy: Rozšíření výluky na trati Praha - Kladno. Následujících 13 dní bude náhradní doprava z Prahy až do Hostivice

22.08.2017 9:27

Na 13 dní byl upraven jízdní řád na trati Praha – Kladno – Rakovník.

České dráhy: Rozšíření výluky na trati Praha - Kladno. Následujících 13 dní bude náhradní doprava z Prahy až do Hostivice
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Místo dlouhodobého výlukového jízdního řádu vydaném v souvislosti s opravami Negrelliho viaduktu bude v období od 22. srpna od 00:00 do 3. září do 14:30 platit upravený výlukový jízdní řád. Důvodem je souběžná výluka Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) v úseku Praha-Bubny – Hostivice. Od 22. srpna do 3. září tak bude zastaven provoz vlaků v celém úseku Praha Masarykovo nádraží – Praha-Bubny – Hostivice. České dráhy zajistí v tomto období náhradní autobusovou dopravu.

V pracovní dny cca od 5:00 do 19:30 pojedou náhradní autobusy v úseku Hradčanská – Hostivice a zpět. Večerní spoje v pracovní dny (po 19:30) a víkendové spoje pojedou v úseku Vltavská – Hradčanská – Hostivice a zpět. Náhradní autobusy pojedou místo všech vlaků s výjimkou tří ranních posilových spěšných vlaků Kladno – Praha (ty pojedou do stanice Praha-Zličín, odkud bude zajištěn okamžitý přípoj ve směru Praha-Smíchov severní nástupiště a Praha hl.n. a bude tu možný také přestup na tramvajové linky č. 9, 10 a 16 na Anděl) a čtyř odpoledních spěšných vlaků Praha – Kladno, které pojedou jen v úseku Hostivice – Kladno (na území Prahy místo nich autobusy vypravené nebudou, ale cestující budou moci využít náhradní autobusy místo ostatních vlaků, které jedou jen s malým časovým odstupem).

Časy odjezdů autobusů se oproti dlouhodobému výlukovému jízdnímu řádu o několik minut liší, což souvisí s dopravní situaci v ulici Evropská. Cestujícím proto doporučujeme, aby si našli spojení MHD v předstihu, protože je potřeba počítat s dostatečnou rezervou na přestup a také s tím, že v době mimo špičku mají tramvaje a metro delší interval. Náhradní autobusová doprava bude zajištěna nízkopodlažními kloubovými autobusy, které mají dostatečnou kapacitu. Ve špičce budou jednotlivé vlakové spoje nahrazeny až čtyřmi takovými autobusy.

Cestující s jízdenkami Českých drah platnými v úseku Praha-Masarykovo nádraží – Praha-Bubny (Vltavská) – Praha-Dejvice (Hradčanská) mohou využít jako náhradní dopravu vyjmenované linky tramvají a metra. K jízdenkám ČD je potřeba si pro tento úsek vyzvednout bezplatný náhradní doklad ČD na MHD, a to buď u průvodčího ve vlaku, nebo u pokladen ČD. Tento náhradní doklad na MHD bude platit také v tramvajích 9, 10 a 16 v úseku Sídliště Řepy – Anděl. V náhradních autobusech mezi Hradčanskou a Hostivicí (resp. v pracovní dny večer a o víkendech v úseku Vltavská – Hostivice) budou platit běžné jízdenky ČD a PID.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Srdeční selhání v době pandemie - nepodceňujte příznaky

17:59 FNUSA: Srdeční selhání v době pandemie - nepodceňujte příznaky

Tento týden probíhala v České republice osvětová akce Dny srdečního selhání. Cílem bylo připomenout …