České dráhy: Vlaky před Vánoci se plní, s rezervacemi neotálejte

18. 12. 2018 12:19

Prodloužený pětidenní sváteční vánoční víkend bude znamenat velký nárůst zájmu o cestování vlakem. České dráhy vypraví desítky posilových vozů a několik posilových vlaků, přesto už nyní mají vyprodané některé spoje hlavně z Prahy na severní Moravu a na Slovensko.

České dráhy: Vlaky před Vánoci se plní, s rezervacemi neotálejte
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Lidé by v souvislosti s cestou na Vánoce neměli otálet s pořízením rezervací ani na jiné vlaky do dalších frekventovaných směrů, jako jsou jižní Morava a Čechy nebo západní Čechy.

„Na Slovensko vypravíme posilový noční vlak Bohemia s lůžkovými a lehátkovými vozy, vozy na sezení a s autovozy do Popradu. Vlak pojede z Prahy od 20. do 23. prosince, pak mezi svátky od 27. do 30. prosince a po Novém roce od 2. do 8. ledna. Přesto jsou místa na Slovensko v lůžkových a lehátkových vozech i v autovozech před Vánoci prakticky vyprodané. Vyprodané jsou na začátku vánočního víkendu také vlaky SC Pendolino Košičan z Prahy do Košic a také mnohé vlaky SC Pendolino z Prahy do Ostravy. K dispozici jsou zde prakticky poslední volná místa. V této trase proto vypravíme 20. a 21. prosince další zvláštní posilové spoje v kategorii SC Pendolino, které nabídnou skoro 700 dodatečných míst k sezení ve směru z Prahy na Moravu,“ upozorňuje Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Na trase Praha – Ostravsko jsou zatím volná místa v expresech a vlacích InterCity. Podobné to je i na dalších frekventovaných dálkových linkách, jako jsou railjety a Metropolitany mezi Prahou a Brnem, Slovácké a Valašské expresy na střední Moravu, Jižní a Západní expresy na jih a západ Čech a další rychlíkové linky. I zde ale volných míst ubývá.

„Všem cestujícím, kteří plánují cestu před a po Vánocích nebo po Novém roce doporučuji včasnou rezervaci místa. Podle počtu uskutečněných rezervací budeme přidávat další posilové vagóny k jednotlivým spojům, a pokud si budou lidé rezervovat místa na poslední chvíli, nebude už bohužel prostor pro další posílení těchto vlaků,“ apeluje na včasné pořízení rezervací Michal Štěpán.

České dráhy plánují jen v několika málo dnech na začátku prodlouženého vánočního víkendu posílit své vlaky o více než 10 000 míst k sezení. Nejvíc posilových vozů bude vypraveno z Prahy do různých moravských regionů. Posilové vozy pojedou ale také z Prahy do Českých Budějovic, Chebu nebo do Hradce Králové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Koridorový úsek z Velimi do Poříčan čeká rekonstrukce

18:47 Správa železnic: Koridorový úsek z Velimi do Poříčan čeká rekonstrukce

Správa železnic vybrala zhotovitele rekonstrukce traťového úseku z Velimi do Poříčan, který patří me…