České dráhy: Výhodné jízdenky během Dne železnice 18. 9. 2021

18.09.2021 7:37 | Tisková zpráva

České dráhy slaví v sobotu 18. září 2021 Den železnice. Kromě atraktivního programu v Lužné u Rakovníka připravil národní dopravce pro své zákazníky také výhodnou tarifní nabídku.

České dráhy: Výhodné jízdenky během Dne železnice 18. 9. 2021
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Skupinové víkendové jízdenky, které obvykle platí pro pět osob, z nichž nejvýše dvě mohou být starší 15 let, budou tento den platit bez tohoto věkového omezení. Mohou je tedy moci naráz využít skupiny až pěti dospělých. Díky tomu cestující ušetří na jízdném nemalé částky a ty pak můžou využít jinde během výletu.

Skupinová víkendová jízdenka (celosíťová) platí ve 2. třídě všech vlaků Českých drah a stojí 699 korun. Pro cestu povinně místenkovými vlaky je potřeba dokoupit rezervace. Pokud Skupinovou víkendovou jízdenku využije např. pětičlenná skupina přátel k cestě z Brna do Prahy a zpět, jízda jedním směrem vyjde každého ze skupiny na 70 korun.

Bez věkového omezení lze tento den využít i regionální varianty Skupinové víkendové jízdenky. Naplánovat se tak dají malebné výlety do přírody či za památkami, které jsou na dosah vlakem. Např. cesta z Prahy do Kutné Hory a zpět vyjde pětičlennou skupinu dospělých na 329 korun, tedy 33 korun na osobu jedním směrem. Oproti běžným tarifním nabídkám tak zákazníci ušetří výraznou část jízdného v řádu stokorun.

Skupinové víkendové jízdenky jsou v prodeji u pokladních přepážek ČD, v e-shopu a v mobilní aplikaci Můj vlak. Při cestě ze zastávek bez pokladních přepážek ČD si je můžou cestující zakoupit i u vlakového personálu ČD.

Informace o programu v Lužné u Rakovníka ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

8:41 Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

Podél cyklostezky z Maňávky na PIhlov u Horní Plané, která spojuje obce na Českokrumlovsku s oblíben…