Na druhý den oslav připravily České dráhy zvláštní jízdy historickou pantografovou jednotkou řady EM 475.1045 a Regionovou po železničním uzlu v České Třebové a zvláštní jízdy budou připravené i po okolních tratích směrem do Jablonného nad Orlicí, Moravské Třebové nebo Lanškrouna. Kromě „pantografu“ je zajistí navíc také motorový vůz M 131.1 „Hurvínek“. V areálu Skalka se bude od 14 hodin konat bohatý program včetně koncertů několika kapel a večerního promítání filmu. V areálu nebudou chybět ani stánky s regionálními produkty.
Příznivci Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové a fanoušci historických železničních vozidel se v sobotu můžou těšit na několik nostalgických jízd. Z České Třebové bude zajištěno celkem šest jízd motorového vozu ř. M 131.1 „Hurvínek“, které střídavě zamíří do Moravské Třebové (odjezdy v 7:30, 11:11 a 15:10) a do Lanškrouna (odjezdy v 9:13, 13:13 a 17:13).
Zájemci se svezou také dnes již historickou pantografovou jednotkou ř. EM 475.1045. Ta časně ráno vyrazí z Olomouce přes Českou Třebovou do Jablonného nad Orlicí, odtud pojede do České Třebové a zpět do Jablonného a v podvečer se přes Českou Třebovou vrátí zpět do Olomouce. Během dne se „pantograf“ dvakrát vydá po okružní trase v rámci českotřebovského železničního uzlu (odjezdy z 2. nástupiště v 10:30 a 12:50) a nejatraktivnějším momentem bude jeho souběžná jízda s InterPanterem mezi Českou Třebovou a Svitavami (oba vlaky budou současně odjíždět z České Třebové v 11:50).
Návštěvníci se také mohou projet po kolejích areálem kontejnerového překladiště společnosti Metrans. Motorová Regionova (ř. 814) bude odjíždět z 5. nástupiště českotřebovského nádraží v 9:15, 11:15, 13:15 a 15:15 hod. Jízda trvá asi 40 minut.
Vyšší odborná škola a Střední škola technická v České Třebové je jednou z partnerských škol, se kterými České dráhy spolupracují v rámci stipendijního programu ČéDés. Jeho cílem je formou stipendií podpořit nadějné studenty a zároveň jim během studia zajistit potřebné stáže a odborné praxe, které je lépe připraví na budoucí zaměstnání u Českých drah. Program tak pomáhá doplnit pracovní pozice na různých úrovních podniku a zároveň revitalizovat společnost po generační stránce. V rámci Vyšší odborné školy v České Třebové absolvovalo za poslední dva roky stipendijní program přes 20 studentů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva