České dráhy pokryjí plošně dálkové vlaky připojením k internetu přes palubní Wi-Fi

22.11.2018 8:14 | Zprávy

Národní dopravce realizuje rozsáhlý projekt instalace Wi-Fi připojení k internetu do 300 rychlíkových vozů, které obsluhují podstatnou část dálkových vlaků v České republice.

České dráhy pokryjí plošně dálkové vlaky připojením k internetu přes palubní Wi-Fi
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Wi-Fi připojení k internetu tak bude do konce příštího roku dostupné prakticky u všech dálkových vlaků Českých drah s klasickými vozy nebo elektrickými jednotkami od Chebu po Mosty u Jablunkova, od Trutnova a Ostravy po Horní Dvořiště a Břeclav.

„V první etapě nyní instalujeme Wi-Fi připojení k internetu do 92 rychlíkových velkoprostorových vagónů, které v současnosti jezdí na linkách Ex 3 Metropolitan z Prahy do Brna a dál na Slovensko a do Maďarska, na lince Ex 7 Jižní Expres z Prahy do Českých Budějovic a Lince a na rychlících linky R 18 z Prahy do Luhačovic,“ říká Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Co si myslíte o koalici SPOLU?

Jste pro aby byla zachována? Nebo myslíte, že bez ní na tom bude ODS líp?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Daňové novinky pro rok 2026

22:31 Finanční správa: Daňové novinky pro rok 2026

Od 1. ledna 2026 vstupuje v účinnost řada změn v daňových předpisech, které ovlivní jak podnikatele,…