České firmy jsou špičkou ve světě, vyzdvihl Dlouhý české výrobky a služby na Česko-izraelském podnikatelském fóru

22.10.2015 16:54

Ekonomická spolupráce mezi Českou republikou a Izraelem by se měla soustředit především na obory s vysoce vyspělou technologií a s vysokou přidanou hodnotou, shodli se účastníci Česko-izraelského podnikatelského fóra, které dnes uspořádala Hospodářská komora ČR a Česko-izraelská smíšená obchodní komora v Lichtenštejnském paláci za účasti prezidentů České republiky a Státu Izrael Miloše Zemana a Reuvena Rivlina.

České firmy jsou špičkou ve světě, vyzdvihl Dlouhý české výrobky a služby na Česko-izraelském podnikatelském fóru
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„V regionu Blízkého východu je Stát Izrael bezpochyby nejdůležitějším obchodním partnerem naší země,“ otevřel podnikatelské fórum prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý, který izraelským podnikatelům a novinářům Českou republiku představil jako průmyslově orientovanou zemi, vyrábějící mimo jiné více než jeden milion vozů ročně, letadla, vlaky, autobusy nebo také ruční sklo. Zároveň ale zdůraznil, že výrobky a služby českých podnikatelů patří mezi špičku ve světě. „Dobré renomé v zahraničí mají české firmy díky IT technologiím, nanotechnologiím, biotechnologickým výrobkům nebo pokročilým technologiím v oblasti obnovitelných zdrojů energie nebo čistíren odpadních vod,“ řekl Dlouhý.

Na zintenzivnění spolupráce v oblasti vyspělých technologií se shodli také prezidenti obou zemí. Miloš Zeman zároveň ale upozornil, že dynamika investic mezi oběma zeměmi stagnuje a že je ještě co zlepšovat, prezident Státu Izrael Reuven Rivlin na místě také vyjádřil podporu izraelské vlády.

Za přítomnosti obou prezidentů podepsali zástupci Česko-izraelské smíšené obchodní komory a Izraelsko-české obchodní a průmyslové komory Memorandum o spolupráci. Memorandum zavádí duální členství v obou komorách, které firmám umožní být členem v obou komorách, i když hradí členský poplatek jen v jedné.

Akce se konala poté, co prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý a prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory Pavel Smutný podepsali v půlce letošního září memorandum o spolupráci. V loňském roce Hospodářská komora ČR mimo jiné organizovala také podnikatelskou misi doprovázející předsedu vlády České republiky do Státu Izrael, navštívenými místy byl Tel Aviv a Jeruzalém. Premiéra tehdy doprovázelo téměř 40 českých firem, především z oblasti IT, výzkumu a vývoje.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Přerušení výstavby poldru Kutřín

22:11 Povodí Labe: Přerušení výstavby poldru Kutřín

Povodí Labe kvůli nepředvídatelným komplikacím ukončuje smlouvu na výstavbu poldru Kutřín se současn…