Česko má po sedmdesáti letech zástupce ve vedení Mezinárodního měnového fondu

02.11.2016 11:15 | Zprávy

Bývalá členka bankovní rady České národní banky Michaela Erbenová se 1. listopadu 2016 ujala funkce výkonné ředitelky v Mezinárodním měnovém fondu (MMF). Česká republika tím po více než 70 letech získává pozici jednoho z 24 volených členů Výkonné rady MMF.

Česko má po sedmdesáti letech zástupce ve vedení Mezinárodního měnového fondu
Foto: repro IMF.com, tan
Popisek: Mezinárodní měnový fond (ústředí ve Washingtonu na snímku) je mezinárodní organizace přidružená k OSN, jež si klade za cíl usnadňovat mezinárodní měnovou spolupráci

Michaela Erbenová bude ve Výkonné radě MMF po dobu dvou let reprezentovat tzv. středo- a východoevropskou konstituenci, kterou tvoří Česká republika, Turecko, Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Bělorusko, Slovinsko a Kosovo. Pozici výkonného ředitele obsazuje Česká republika na základě dohody mezi členskými státy této konstituence.

Michaela Erbenová (48) v MMF působí již od roku 2007, naposledy jako zástupkyně ředitele divize v sekci měnové a kapitálových trhů. V letech 2000–2006 byla členkou bankovní rady České národní banky, která ji do pozice výkonné ředitelky MMF nominovala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás s vaším platem 50 tisíc?

A myslíte, že se ze všeho dá prostě jen vykoupit? Co třeba odevzdat ten řidičák, což jste jeden čas sliboval a pro příště jezdit předpisově a nelhat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Rodinný archiv Metternichů je zpřístupněn online

16:08 NPÚ: Rodinný archiv Metternichů je zpřístupněn online

Národní archiv zpřístupnil široké veřejnosti významnou část rodinného archivu Metternichů.