Chodíte na záchod? Gregorová se zajímala o kolegu europoslance

21.05.2026 19:35 | Monitoring

Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) se v televizní debatě střetla s europoslancem za Motoristy Antonínem Staňkem, který se vysmál jejím tvrzením, že přijetí emisních povolenek pro domácnosti ETS 2 nezdraží život českým domácnostem. „Chodíte nakupovat a platíte účtenky?“ ptal se jí Staněk. „Chodíte na záchod?“ kontrovala Gregorová s tím, že Staňkovy argumenty jsou k ničemu.

Chodíte na záchod? Gregorová se zajímala o kolegu europoslance
Foto: Repro ČT
Popisek: Markéta Gregorová

 Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová hájila v debatě na CNN Prima News emisní povolenky a hovořila o možnosti využívat peníze získané z emisních povolenek nebo klimatického sociálního fondu pro podporu českých domácností. Zároveň prohlásila, že emisní povolenky nepřinesou žádné výrazné zdražování, jak přitom varuje většina expertů. Přítomní europoslanci se při těchto jejích slovech začali nahlas smát.

Europoslanec Antonín Staněk se pak proti tvrzením, že českým domácnostem přijetí ETS 2 žádné peníze nesebere, velmi tvrdě ohradil. „Tak se podívejte na účtenky těch lidí, podívejte se, kolik už po roce doplácejí za topení, teplou vodu a podobně,“ reagoval bývalý ministr kultury v první vládě Andreje Babiše.

„Vždyť to v Česku ještě nefunguje, tak za co to doplácejí, za kroky aktuální vlády?“ opáčila Gregorová.

„To přece začalo už přijetím ETS 1, takže to pokračuje dál,“ snažil se vysvětlovat Staněk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Kdo jmenovitě ten zákon přesně předkládá?

https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Petr-Bendl-449/clanek/Zakon-ktery-ma-stret-zajmu-legalizovat-145784 A co bude, když projde? Zrušíte ho, když budete moc? Protože jestli ho chce Babiš, tak projde teď téměř s jistotou, ale podle toho, co píšete mi to fakt přijde jak zákon na míru a nefér k ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Všichni,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBejbinka , 21.05.2026 20:39:27
kdo odebírají teplo a teplou vodu z tepláren, platí za tyto služby ETS1. Platba je pro teplárny povinná a ty si ji logicky vyberou od svých klientů. Paní poslankyně Gregorová je buď totálně nedovzdělaná nebo záměrně lže.

|  14 |  0

Další články z rubriky

Po přání Trumpovi Macinka přepnul a týral opozici na citlivém místě

10:00 Po přání Trumpovi Macinka přepnul a týral opozici na citlivém místě

Popřát prezidentovi spojenecké země je slušnost. Pokud se vám to nelíbí, běžte si poplakat na ruskou…