Český rozhlas: Motoristický svět ve fotografii. V květnu uvidíte snímky Petra Luska

08.05.2019 15:06 | Zprávy

Květnová výstava v galerii Českého rozhlasu České Budějovice zavoní benzínem. Své snímky návštěvníkům představí známý motoristický fotograf Petr Lusk. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 9. května v 16.30.

Český rozhlas: Motoristický svět ve fotografii. V květnu uvidíte snímky Petra Luska
Foto: rozhlas.cz
Popisek: Logo Českého rozhlasu

Rodák z jihočeského Písku Petr Lusk se mezi renomované mezinárodní žurnalisty vypracoval přes fotografování sportovních akcí Mistrovství světa v rallye (WRC). Od roku 2009 je oficiálním fotografem továrního týmu Škoda Motorsport a od roku 2010 je členem světového týmu oficiálních fotografů extrémního závodu odolnosti jezdců a jejich strojů Rallye Dakar.

Petr Lusk rád fotí vše, co se rychle hýbe. „Občas si zajedu vyfotit motorky nebo miluji letadla. Zkrátka všechno, z čeho by se mohly udělat dobré fotky. Přiznám se ale, že mne ze všeho nejvíce lákají obtížné výzvy. Tedy věci, které třeba ještě nikdo zatím nevyfotil nebo je jejich focení spojeno s nějakými obtížemi, komplikacemi, rizikem či dobrodružstvím,“ prozrazuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

EU

Dobrý den, vím, že dost kritizujete EU. Ale jste pro naše vystoupení z ní nebo myslíte, že je EU dobrá, jen v ní rozhodují špatní politici a podle mě bohužel mnohdy hlavně ti, které vlastně nikdo nevolil. Je podle vás EU reformovatelná nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Druhá etapa modernizace náchodské nemocnice

22:31 Královéhradecký kraj: Druhá etapa modernizace náchodské nemocnice

Stavbu druhé etapy modernizace Oblastní nemocnice Náchod zajistí za 1,525 miliardy korun bez DPH sdr…