Český rozhlas: Mozaika – 20 let průvodcem kulturou

18.01.2016 20:00

Český rozhlas Vltava slaví 20. ledna 20 let vysílání pořadu Mozaika, který je svým rozsahem nejoriginálnějším programem kulturního zpravodajství a publicistiky v českém mediálním prostoru.

Český rozhlas: Mozaika – 20 let průvodcem kulturou
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Od pondělí do pátku nabízí více než 200 minut rozhovorů, pozvánek na kulturní akce, zpráv a přehledů tisku, ale také nevšední hudební doprovod. Mozaika si za dobu svého působení získala mimořádnou oblibu posluchačů a v současné době je nejposlouchanějším pořadem stanice Vltava. Dvacet let vysílání oslaví 20. ledna speciálním celodenním programem.

Ve středu 20. ledna v čase 6.30 – 17.30 hodin v živých vstupech zprostředkuje aktuální kulturní dění v Praze i v regionech a spojí se také se spolupracovníky v zahraničí - ve Vídni, Frankfurtu, Paříži nebo New Yorku. „S kulturními publicisty budeme debatovat o tom, jak se vyvíjely umělecké obory, které soustavně sledují, jak se změnila kulturní publicistika, jaké události a osobnosti doporučí naší pozornosti. Do studia zveme i naše bývalé redakční kolegy, kteří podobu Mozaiky určovali během uplynulých let. Umožníme vám nahlédnout do redakčního a vysílacího zázemí. Dozvíte se, jak se vytváří internetové stránky. S Václavem Hradeckým rozebereme, jak se mění kulturní zájmy našich posluchačů,“ upřesňuje Antonín Pfeifer, editor Mozaiky. Hudební výběr bude jako každý den zahrnovat vedle klasiky také jazz, šanson, world music, filmovou a divadelní hudbu nebo ukázky z nových desek i koncertních projektů.

Od 16 hodin zve redakce Mozaiky své příznivce na živé vysílání do Studia 2 pražské budovy Českého rozhlasu na Vinohradské 12. „Mohou být přitom, když symbolickými čestnými Mozaikami oceníme devět osobností za jejich kulturní působení v uplynulém dvacetiletí,“ doplňuje Antonín Pfeifer.  O hudební oživení přenosu se postarají hostující moderatizátorka a zpěvačka Lemura Lepá a klavírista David Noll z Divadla Sklep. Střídavě budou moderovat také stálí spolupracovníci Mozaiky Lenka Novotná, Kristýna Franková, Petr Gojda, Petr Šrámek, Karel Kratochvíl a Martin Luhan.

Pořad Mozaika se ve vltavském programu objevil poprvé začátkem roku 1996. Z původního hodinového vysílání se rozšířil na 3,5 hodiny denně a v současné době vysílá každý pracovní den v raním čase 6.30 – 9.00 hodin a odpoledne v 16.00 - 17.00 hodin.

Více informací na rozhlas.cz/mozaika.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony

22:54 Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 24. září 2021 tyto tři zákony: