Český rozhlas: Ocenění Neviditelný herec získali Taťjana Medvecká a Norbert Lichý

11. 10. 2016 7:33

V jubilejním dvacátém ročníku ankety Týdeníku Rozhlas o nejpopulárnější herecké výkony Neviditelný herec zvítězili Taťjana Medvecká a Norbert Lichý. Výsledky byly v sobotu před polednem vyhlášeny v přímém přenosu pořadu Tobogan na Dvojce Českého rozhlasu. Slavnostní akcí provázel moderátor Aleš Cibulka.

Český rozhlas: Ocenění Neviditelný herec získali Taťjana Medvecká a Norbert Lichý
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Anketu vyhlásily Týdeník Rozhlas a Český rozhlas už podvacáté a příležitost hlasovat pro svého oblíbeného umělce si nenechaly ujít více než čtyři tisíce posluchačů a čtenářů Týdeníku Rozhlas.

Cenu čtenářů Týdeníku Rozhlas za nejoblíbenější rozhlasovou realizaci získaly knihy Himmlerova kuchařka a Motýlek. Taťjana Medvecká načetla první z nich v režii Ivana Chrze, Norberta Lichého režíroval Tomáš Soldán.

„Četba na pokračování je vůbec jedna z nejsložitějších disciplín, protože jste v rozhlase sám, se spoustou textu a máte ho nějak zpřístupnit posluchači. V tomto případě to navíc bylo zahlceno velkou spoustou reálií, cizích slov, cizích jmen, takže to bylo opravdu velmi, velmi náročné,“ uvedla po převzetí ceny v budově Českého rozhlasu v pražské Vinohradské ulici Taťjana Medvecká.

V kategorii hereček se jako druhá umístila Daniela Kolářová za roli Paní A ve hře Řečiště, na třetí příčce se umístila Dana Černá, která byla nominována za četbu z knihy Muzeum opuštěných tajemství.

Další místa v mužské kategorii obsadili Viktor Preiss za roli Václava Talicha ve hře Má protentokrát obsazená vlast a Ivan Trojan za četbu z knihy Emil Běžec a titulní roli ve hře Fernando Krapp mi napsal dopis.

Za dobu trvání ankety Neviditelný herec se vítězi stali například Viktor Preiss, Josef Somr, Luděk Munzar, Ivan Trojan, Tomáš Töpfer, Vilma Cibulková, Eliška Balzerová, Daniela Kolářová nebo Simona Stašová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

22:02 ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

Žalobce se domáhal u Obvodního soudu pro Prahu 2 po Ministerstvu spravedlnosti zaplacení 24 milionů …