Český rozhlas: Sherlock Holmes ve státních službách, první rozhlasová hra ve videu

18.09.2017 16:36

Český rozhlas Dvojka odvysílal v neděli 17. září jako první rozhlasovou hru živě ve videu. Kromě klasického přímého přenosu tak mohli milovníci Sherlocka Holmese sledovat případ oblíbeného hrdiny prostřednictvím kamer na YouTube.

Český rozhlas: Sherlock Holmes ve státních službách, první rozhlasová hra ve videu
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Neděle 17. září se zapsala do dějin rozhlasu. Hru Arthura Conana Doyla „Sherlock Holmes ve státních službách“ nabídl od 20.00 hodin Český rozhlas Dvojka nejen v rámci rozhlasového přenosu, ale i na kanálu YouTube. Videozáznam celé hry je k dispozici neomezeně.

V hlavních rolích účinkují: Holmes - Jan Hájek, Watson - Pavel Batěk. Ve vedlejších rolích: Violet - Marika Procházková, West - Lukáš Příkazký, Hudsonová - Jana Boušková, Mycroft Holmes - Tomáš Pavelka, Lestrade - Ladislav Hampl, Walter - Jiří Hána, Johnson - Hanuš Bor. Hru přeložila Eva Kondrysová, dramatizace Martin Velíšek, dramaturgie Kateřina Rathouská, zvuk Radek Veselý a Milan Křivohlavý, režíroval Vít Vencl.

„Na začátku nedělního večera jsem si říkal, že to třeba bude nejen po sedmdesáti letech poprvé, ale také na dalších sedmdesát let naposled. Ale jak jsem tak sledoval reakce herců, režiséra, produkce, ale hlavně ohlas od posluchačů – od telefonátů, přes maily, sociální sítě… bude to asi dřív, kdy se do podobného dobrodružství pustíme znovu,“ říká šéfredaktor Českého rozhlasu Dvojka Martin Groman.

Komponovaný večer doplnil od 22.00 hodin reportážní dokument Tomáše Černého „Sherlock Holmes a případ s rádiem“ o přípravě této rozhlasové hry a živého přenosu.

Více informací a video najdete také ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Petřínská rozhledna se rozsvítí modrobíle na podporu pozůstalým po obětech Izraelsko-palestinského konfliktu

19:07 MHMP: Petřínská rozhledna se rozsvítí modrobíle na podporu pozůstalým po obětech Izraelsko-palestinského konfliktu

Petřínská rozhledna se dnes v souvislosti s událostmi na východním pobřeží Středozemního moře rozsví…