Český rozhlas představil svoji strategii do roku 2027

09.12.2022 13:30 | Tisková zpráva

Český rozhlas uspořádal seminář na téma veřejnoprávní rozhlas pro druhé tisíciletí. Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v Senátu Parlamentu České republiky představil novou vizi veřejnoprávního média a jeho sedm strategických cílů, jimiž se bude řídit v následujícím pětiletém období.

Český rozhlas představil svoji strategii do roku 2027
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Se svými příspěvky vystoupili také zástupce generálního ředitele EBU a ředitel pro média Jean Philip De Tender nebo mediální analytik Filip Rožánek. Seminář se konal pod záštitou Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky.

Anketa

Dáte za Vánoce (v součtu výdajů) letos víc než loni?

hlasovalo: 11624 lidí

„Vizí Českého rozhlasu je být do dalších let důvěryhodným a nezastupitelným zdrojem informací a inovativním tvůrcem audio zážitků. V Senátu jsme představili dlouhodobý plán rozvoje, kterým chceme ukázat, jaké kroky k tomu v budoucnu podnikneme. Současnou misí Českého rozhlasu je nebýt pouze veřejnoprávním sdělovacím prostředkem, ale také tvůrcem audiálních zážitků a kultivací mediatypu,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

K naplnění vize důvěryhodného a nezastupitelného zdroje informací a inovativního tvůrce audio zážitků pro všechny posluchače si Český rozhlas vytkl sedm strategických cílů. Čtyři z nich se zabývají posluchači, další tři cíle jsou orientované na vnitřní fungování rozhlasu, jehož úspěch je do zásadní míry podmíněn tím, že se podaří rozhlasu zajistit si udržitelné financování a také aktualizovat mediální legislativu.

Těchto sedm strategických cílů obsahuje nová publikace Strategie 27 pro digitální dobu a doplňuje tak přehled cílů a opatření jednotlivých divizí rozhlasu, které shrnují Dlouhodobé plány Českého rozhlasu pro léta 2023 – 2027 schválené Radou Českého rozhlasu v červnu 2022.

Strategii 27 pro digitální dobu a doprovodné materiály naleznete na webu Českého rozhlasu ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Josef Středula byl položen dotaz

Odstoupení z vedení ČMKOS

Vážený pane Středulo, uvažujete o odstoupení z vedení ČMKOS a přenechání funkce někomu schopnějšímu? Pod Vaším vedení odbory nevykazují žádnou činnost, která by hájila pracující. Při Vaší nečinnosti jste ani nemohl čekat podporu veřejnosti při kandidatuře na prezidenta. Vyvodíte z toho nějaké důsled...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Dvoudenní valentýnské darování – Když láska prochází žaludkem

11:48 Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Dvoudenní valentýnské darování – Když láska prochází žaludkem

Život je oslavou lásky. Láska je podstatou života. Podpořte život darováním krve.