Předmětem letošního ročníku soutěže bude vytvoření propracovaného konceptu malo-objemového rodinného domu pro čtyř člennou rodinu, spojující současný životní komfort, co nejefektivnější prostorové řešení, dílčí energetickou nezávislost a šetrnou filozofii. V minulých letech se studenti zabývali například komplexem budov či dvěma ostrovními (off-grid) apartmány.
Kromě nastudování zadání online mají ještě studenti možnost přijít na jedno ze dvou obsahově totožných setkání s organizačním týmem soutěže, která se konají 20. 2. 2019 v Praze na FSv ČVUT (v 16:00, ateliér D A7-8) a 21. 2. 2019 v Brně na FA VUT (v 16:00, malá aula A118). Na těchto setkáních bude prezentováno zadání samotné a studenti budou mít prostor pro jakékoliv dotazy. „Kromě základních technických požadavků na nastudování specifik různých podob energetické soběstačnosti budou mít studenti velkou svobodu ukázat ve svých projektech svou osobnost. Zadání přímo říká, aby dům navrhovali pro sebe,“ popisuje zakladatel soutěže Pavel Podruh.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
inovace , soutěž , VŠ , architektura , ČSD , technologie , TZ
autor: Tisková zpráva
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…