Český statistický úřad: Podzim bude patřit Minisčítání

12.10.2020 7:32

V říjnu startuje další ročník zábavně-vzdělávacího projektu Minisčítání 2020, který je určen pro děti ve věku 9 až 15 let. Žákům přiblíží význam statistiky i chystaného Sčítání lidu. Do projektu se lze zapojit i během online výuky v případě uzavření školy a na vylosované třídy navíc čekají atraktivní ceny.

Český statistický úřad: Podzim bude patřit Minisčítání
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu
reklama

Minisčítání je určeno pro žáky 4. až 9. tříd základních škol a pro studenty nižších ročníků víceletých gymnázií. Koná se již popáté a těší se zájmu žáků, pedagogů i odborné veřejnosti. Minisčítání je doprovodnou vzdělávací akcí v rámci blížícího se Sčítání lidu, domů a bytů 2021 a projekt uspěl také v hodnocení odborné poroty společnosti EDUin.

„V současné situaci, kdy pro žáky a vyučující není používání informačních technologií již ničím novým, je účast v Minisčítání  ideální příležitostí k zpříjemnění výuky, ať již probíhá ve škole či online. Cílem Minisčítání je ukázat dětem, jak funguje statistika, jak rozumět datům a jak pracovat s grafy a tabulkami. Díky němu vnesou učitelé do výuky nejen nové poznatky, ale také interaktivní prvky a nový způsob práce s informacemi,“ říká k projektu Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Minisčítání se může zúčastnit každá škola v Česku. Registrace a účast je jednoduchá, bezplatná a probíhá online. Registrace byla zahájena 1. října 2020 a zapojit se do projektu bude možné po celou dobu jeho průběhu. Od 1. listopadu do 13. prosince pak budou moci žáci a studenti vyplňovat online dotazník na webu www.miniscitani.cz.

„V dotazníku čekají na děti otázky například na čas trávený na internetu, zda umí poskytnout první pomoc, jak cestují do školy či jaké velikonoční zvyky dodržují. Věříme, že při zkoumání výsledků a porovnání se s ostatními třídami či jinými kraji se dětem statistika zalíbí a rádi pak pomohou rodičům při sčítání na jaře 2021,“ doplňuje Marek Rojíček.

Ze zúčastněných tříd vylosujeme v každém kraji jednu, která si odnese bohaté a zajímavé ceny. Spolupráci na letošním ročníku přislíbily společnosti Microsoft, Albi nebo nakladatelství CREW. Konečné výsledky projektu představíme veřejnosti na tiskové konferenci v průběhu ledna.

Minulého ročníku Minisčítání se zúčastnilo 26 000 dětí z bezmála dvou tisíc tříd na 386 základních školách a víceletých gymnáziích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasiči vysvobodili z vozů dvě děti. Nenechávejte je v uzamčeném autě samotné

21:44 Hasiči vysvobodili z vozů dvě děti. Nenechávejte je v uzamčeném autě samotné

Na základě dvou aktuálních případů z pondělního rána důrazně upozorňujeme, aby řidiči v horkých dnec…