Český statistický úřad: Tržby za nepotravinářské zboží meziročně rostly, za potraviny klesly

05.11.2020 14:21 | Zprávy

Meziročně tržby očištěné o kalendářní vlivy v září reálně stagnovaly, bez očištění se zvýšily o 0,4 %. Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně klesly o 0,4 %.

Český statistický úřad: Tržby za nepotravinářské zboží meziročně rostly, za potraviny klesly
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Meziměsíčně se tržby v maloobchodě kromě motorových vozidel1) po očištění o sezónní vlivy snížily v září reálně o 0,4 %, přičemž za potraviny klesly o 1,5 %, naopak za pohonné hmoty vzrostly o 0,5 % a za nepotravinářské zboží o 0,2 %.

Meziročně maloobchodní tržby očištěné o kalendářní vlivy stagnovaly2) (při stejném počtu pracovních dní v září 2020 i 2019), v tom za nepotravinářské zboží vzrostly o 2,6 %, naopak za potraviny klesly o 3,1 %2) a za pohonné hmoty o 1,1 %.

Bez očištění se maloobchodní tržby meziročně zvýšily o 0,4 %2). Tržby za nepotravinářské zboží vzrostly o 2,6 %, naopak za potraviny klesly o 2,1 %2) a za pohonné hmoty o 1,1 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: U Drábských světniček hnízdí sokol, obnova turistické infrastruktury začne až v létě

22:03 Lesy ČR: U Drábských světniček hnízdí sokol, obnova turistické infrastruktury začne až v létě

Na přelomu září a října by se do zříceniny skalního hradu mohli podívat první návštěvníci.