Český statistický úřad: Vychází Katalog produktů na rok 2019

11.12.2018 10:37

Český statistický úřad dnes na svých webových stránkách zveřejnil Katalog produktů na příští rok. Uživatelé tak získávají dopředu přehled o tom, kdy budou v roce 2019 publikovány základní statistické výstupy. Plánování termínů zveřejňování výstupů a jejich dodržování patří k základním principům statistické činnosti.

Český statistický úřad: Vychází Katalog produktů na rok 2019
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu
reklama

„Díky Katalogu produktů jsou výstupy ČSÚ očekávatelné a předvídatelné, což podtrhuje naši nezávislost a nestrannost. Dopředu to také vylučuje jakýkoliv možný stín pochybností o vlivu společenských událostí na zvolené datum zveřejnění konkrétního statistického výstupu,“ upozorňuje Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Katalog produktů je zveřejněn ZDE a obsahuje informace o všech výstupech s výjimkou dat předkládaných veřejnosti prostřednictvím speciálních webových aplikací. Umožňuje filtrování vyhledávaných výsledků podle skupiny, termínu vydání, typu výstupu, kraje atd.

Termíny vydání Rychlých informací uvedených v Katalogu jsou závazné, u ostatních produktů se mohou ve výjimečných případech ze závažných důvodů změnit.

Katalog produktů pro rok 2019 předpokládá vydání celkem 320 datových souborů, což je o 41 více než v roce 2018. V 67 případech je navíc plánována i jejich tištěná podoba. Bude se jednat například o ročenky, krajské analýzy, časopisy apod. Přes 60 % výstupů bude k dispozici i v anglickém jazyce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj může získat dotaci na rekonstrukci mostu ve Štětí

18:23 Ústecký kraj může získat dotaci na rekonstrukci mostu ve Štětí

Již několik měsíců si řidiči, chodci a místní podniky užívají nově zrekonstruovaného mostu přes Labe…