Costa Coffee: Dort roku 2012 chutná jako kokos, vypadá jako kokos

13.08.2012 11:12

Víte jak chutná dort s titulem Dort roku 2012? Připravuje ho cukrářská firma německého původu Erlenbacher a k nám přichází z Londýna z kaváren Costa Coffee.

Costa Coffee: Dort roku 2012 chutná jako kokos, vypadá jako kokos
Foto: Archiv
Popisek: Costa Coffee
reklama

Tento vítěz mezi dorty je zajímavý svým „proletářským“ původem. Firma Erlenbacher totiž  oslovila své zaměstnance napříč celým spektrem, aby poskytli recept na svůj oblíbený dort včetně fotodokumentace. Vítězem se stal teprve 26letý Murat Yalcin, který začal ve společnosti v roce 2009 jako kvalifikovaný pekař a rok nato se začal ve své firmě vzdělávat v oboru potravinářské technologie.

Murat se zapojil do soutěže s receptem na dort oblíbený v jeho rodině a uspěl. Není divu, kakaovo-piškotový základ a kokosovo-tvarohová vrstva završená pořádnou dávkou polevy z kvalitní belgické čokolády chutná sice jako poctivý výrobek připravený z prvotřídních surovin, v žádném případě vás však nebude tížit v žaludku jako některé máslové dorty od tetičky. Kombinace kokosu a čokolády je nejen základem harmonické chuti, ale střídání tmavých vrstev se světlou uspokojí i náročného estéta. Kromě toho dort barevně připomíná i tmavou skořápku a světlou dužinu kokosového ořechu, takže výsledný dojem je dokonalý.

Dort slavil velké úspěchy i během olympiády v Londýně, u nás se dá sehnat v některé z dvaadvaceti českých kaváren Costa Coffee.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PR článek

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Stavební práce v Průběžné ulici změní vedení linek v oblasti Zahradního Města

19:07 DPP: Stavební práce v Průběžné ulici změní vedení linek v oblasti Zahradního Města

Kvůli pracím Správy železnic (SŽ) na přestavbě a zahloubení Průběžné ulice pod novým železničním mos…