Czech POINT zažívá rekordní zájem o své služby

16. 2. 2016 11:50

Historie se opakuje, nový rekord v počtu výpisů, pro které si lidé došli na Czech POINT, padl opět v lednu. V lednu 2016 vydali zaměstnanci Českého Podacího Ověřovacího Informačního Národního portálu přes 206 tisíc výpisů. Rekord padl přesně po dvou letech.

Czech POINT zažívá rekordní zájem o své služby
Foto: Archiv
Popisek: Czechpoint

Systém Czech POINT, který od spuštění slouží bezchybně a je na něj spolehnutí, prokázal svoji nezanedbatelnou roli v ekosystému eGovernmentových služeb. Velkou zásluhu na dosažení rekordu mají jako obvykle výpisy z rejstříku trestů (72 121) a katastru nemovitostí (41 272), významně přispívá i autorizovaná konverze dokumentů na žádost (39 849). Do množství výpisů výrazně promluvily také žádosti o zřízení datové schránky.

„Kontaktní místo Czech POINT běžně přijímá dva až tři tisíce žádostí o zřízení datových schránek měsíčně, letos v lednu však přišlo 13 765 žádostí. Ministerstvo vnitra jako správce systému zájem a rostoucí oblibu datových schránek u občanů i podnikatelů vítá a připravuje pro uživatele schránek v letošním roce řadu novinek, např. možnost nechat si do datové schránky zaslat přes CzechPOINT@home výpis z rejstříku trestů,“ uvedl náměstek ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií Jaroslav Strouhal.

Miliony žádostí

Od března roku 2007, kdy byl projekt pilotně spuštěn, už si lidé přišli pro (či nechali zaslat) více než 14 milionů 430 tisíc výpisů a dalších dokumentů. K tomu jim v současnosti slouží 7 166 kontaktních míst v Česku i v zahraničí, konkrétně na obecních úřadech, českých poštách, u notářů nebo na zahraničních zastupitelství.

Czech POINT je univerzální kontaktní místo veřejné správy poskytující občanům zejména ověřené výpisy z centrálních registrů, jako jsou rejstřík trestů, veřejný rejstřík nebo registr živnostenského podnikání atd. a řadu dalších služeb, např. podání žádosti o zřízení datové schránky nebo autorizovanou konverzi dokumentů. Pro výpisy, pro které si před vznikem kontaktních míst museli lidé chodit na příslušné úřady zvlášť, tak dnes pomou zajít na jednu jedinou pobočku. Vybrané výpisy si také mohou prostřednictvím CzechPOINT@home nechat zaslat domů nebo do datové schránky.

Kompletní statistiky naleznete na: http://www.czechpoint.cz/web/?q=node/488.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Zaměstnanci úřadu sbírají potraviny pro chudé a hladovějící

17:13 Moravskoslezský kraj: Zaměstnanci úřadu sbírají potraviny pro chudé a hladovějící

Celosvětově končí v koši až třetina potravin, v Česku je to až 800 tisíc tun jídla ročně. Přitom by …