CzechInvest: Česko úspěšně reprezentovalo na strojírenském veletrhu v Pekingu

15.05.2019 10:06

Nové trendy v oboru představilo na deset tuzemských firem.

CzechInvest: Česko úspěšně reprezentovalo na strojírenském veletrhu v Pekingu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Ve dnech 15. – 20. dubna 2019 se konal jeden z nejvýznamnějších strojírenských veletrhů na asijském kontinentě, China International Machine Tool Show (CIMT) v Pekingu. Na setkaní, které pořádal Čínský svaz výrobců a uživatelů obráběcích a tvářecích strojů CMTBA, vystavovalo své produkty více než 1 700 firem. Přes 115 tisíc návštěvníků tak mohlo získat přehled o nových trendech ve vývoji strojírenské výroby, především v oblastech průmyslových segmentů obráběcích a tvářecích strojů, měřících a inspekčních systémů, integrace průmyslových robotů a řešeních pro digitální továrny. Tomuto zaměření odpovídala i ústřední myšlenka celého veletrhu Win the Smart Future Together, která odráží trend slučování inteligentní výroby v různých oblastech průmyslové výroby, integrace s dalšími systémy a sdílení informací.

Česká republika byla na veletrhu silně zastoupena, což odpovídá důležitosti propojení českého a čínského trhu v oblasti strojírenství. V rámci české oficiální účasti pod vedením Ministerstva průmyslu a obchodu a realizace společností BVV Veletrhy Brno vystavovaly přední české strojírenské společnosti TOS Hulín, ČKD Blansko-OS, TOS Kuřim–OS, KSK Precise Motion, TOS Varnsdorf, RETOS Varnsdorf, TOS Olomouc, Škoda Machine Tool, Fermat CZ a Pilana Metal. Vlastní expozici představila také společnost Narex Ždánice. CzechInvest se prezentoval na společném stánku se Svazem strojírenské technologie v reprezentativním bloku spolu s ostatními světovými strojírenskými svazy.

Česká delegace také navštívila oblast Zhongguancun, označována jako čínské Silicon Valley, která se zabývá pokročilými technologiemi v oblasti 3D tisku. Jednání zprostředkovala Šanghajská asociace aditivní výroby. Obě strany projednávaly možnosti navázání obchodní, výrobní i vědecko-výzkumné spolupráce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát: Organizační výbor schválil seznam 24 návrhů na státní vyznamenání

22:22 Senát: Organizační výbor schválil seznam 24 návrhů na státní vyznamenání

Plénum Senátu na následující schůzi rozhodne o návrzích na státní vyznamenání. Návrhy, které přicház…