CzechInvest: Pomáháme vytvářet inovativní vazby mezi firmami a obcemi

20.07.2022 10:49 | Tisková zpráva

Agentura CzechInvest propojuje firmy a obce s cílem společného řešení inovací v celé řadě oblastí od životní prostředí až po dopravu.

CzechInvest: Pomáháme vytvářet inovativní vazby mezi firmami a obcemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Online platforma Tržiště, kterou CzechInvest spravuje, nabízí prostor pro všechny, kteří taková řešení nabízí nebo poptávají. Aktuálně je v nabídce téměř 50 inovativních řešení pro obce a města. 

Anketa

Komu více důvěřujete?

hlasovalo: 9349 lidí

„Platforma Tržiště byla navržena pro podporu spolupráce podnikatelské sféry s městy a obcemi v České republice tak, aby se vytvořily nové a smysluplné inovativní vazby. Naším cílem je, aby se na jednom místě koncentrovalo co nejvíce smart řešení, kterými by se mohly města a obce inspirovat,“ shrnuje myšlenku projektu Michal Urban, ředitel divize podnikatelského prostředí.

Tržiště je platforma určená podnikům, které se chtějí podílet na inovačním potenciálu měst a obcí v ČR a zároveň i zástupcům těchto měst a obcí, kteří takovou spolupráci nabízí nebo poptávají. Projekt Tržiště vznikl z iniciativy agentury CzechInvest v reakci na města a obce, která řeší inovace v oblastech životního prostředí, veřejné správy, energetiky, dopravy, mobility a další. O platformu se stará síť zástupců regionálních kanceláří agentury CzechInvest, kteří pomáhají zapojeným firmám, městům a obcím hledat partnery i mimo platformu Tržiště.

Aktuálně inzerují na platformě Tržiště své inovativní produkty a služby desítky firem. S dopravou a parkováním tak může městům a obcím pomoci např. firma Smartly, jejíž aplikace SmartlyCar parkovací místa spravuje. Startup LEDASCO zase pomůže obcím s péčí o vzrostlé stromy díky jejich unikátnímu zavlažovacímu vaku TREEIB, který je použitelný i ve velkém měřítku.

Odkaz na platformu naleznete zde.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Vila Stiassni zve na Halloweenský víkend

22:16 Národní památkový ústav: Vila Stiassni zve na Halloweenský víkend

Ve vile Stiassni se poslední říjnové dny ponesou v duchu oslav podzimu a Halloweenu. Z pestrého prog…