CzechInvest: Rakouský závod hledá dodavatele mezi českými firmami

13.02.2017 14:49

Agentura CzechInvest pořádala v rakouském Grazu dodavatelské fórum pro firmu Samsung SDI Battery Systems. Své výrobky a technologie zde představilo 18 českých společností, například KOVOLIT, TESLA Jihlava, KOVOLIS HEDVIKOV, ČZ, Linaset, LAKUM – KTL, EBAS a další. Firmy CzechInvest předvybral ze své sektorové databáze dodavatelů, kterou vede od roku 2002.

CzechInvest: Rakouský závod hledá dodavatele mezi českými firmami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

„Naším důležitým cílem je také zapojení našich firem do dodávek nových výrobků. A v tom hraje klíčovou úlohu naše databáze dodavatelů. Díky ní máme přehled o českých firmách a zprostředkováváme jim zajímavou spolupráci s významnými investory. Investoři zase oceňují kvalitu našich dodavatelů i naše služby, což posiluje naše vztahy a postavení České republiky v rozvoji dalších dodávek i investic,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.

Za rok 2016 vytvořilo Oddělení rozvoje dodavatelů agentury CzechInvest 107 nabídek českých dodavatelů pro 47 klientů ze 17 zemí světa. Potenciální hodnota kontraktů v nejbližších pěti letech tak dosahuje až 10 miliard korun. Nejvíce poptávek pochází od společností z Japonska, Číny, Velké Británie, USA a Kanady. Nejvíce projektů směřuje do sektorů automotive a elektroniky či elektrotechniky. Nejvyhledávanější firmy jsou ze strojírenského a plastikářského oboru. V databázi dodavatelů je nyní více než 3 400 českých firem. Bližší informace na www.czechinvest.org/podpora-dodavatelu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: 28. října se bude na pražském magistrátu konat Den otevřených dveří

22:33 MHMP: 28. října se bude na pražském magistrátu konat Den otevřených dveří

V letošním roce se bude opět konat den otevřených dveří pražského magistrátu. Zájemci budou moci nav…