CzechInvest: Soutěž Inspirativní region rozvíjí soběstačnost obcí inspirativními projekty

29.03.2023 9:15 | Tisková zpráva

CzechInvest spustil na začátku března registraci municipálních projektů do prestižní soutěže Inspirativní region. Soutěž je určená pro obce, města, mikroregiony a kraje, které vlastními projekty z komunální energetiky, sdílené ekonomiky a cirkulární ekonomiky rozvíjí soběstačnost municipalit a podporují podnikatelské prostředí.

CzechInvest: Soutěž Inspirativní region rozvíjí soběstačnost obcí inspirativními projekty
Foto: CzechInvest
Popisek: CzechInvest-logo

„Česká i zahraniční zkušenost ukazuje, že i menší projekty realizované na úrovni obcí a měst mají velký potenciál jak v rozvoji lokální ekonomiky, tak například ve snižování energetické závislosti. Úspěšné inovativní projekty mohou být inspirací pro mnohé další a zvýšit tak ekonomickou výkonnost a nezávislost regionů, a tím i soběstačnost celého Česka,“ uvedl Michal Urban, ředitel Divize podnikatelského prostředí CzechInvestu. 

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 26125 lidí

Minulý ročník soutěže byl zaměřen na projekty rozvíjející v regionech podnikavost a podnikatelské prostředí. Letošní ročník cílí na sdílení příkladů dobré praxe obcí v otázkách komunální energetiky, sdílené ekonomiky, cirkulární ekonomiky a podpory podnikání. Do soutěže se mohou hlásit municipality všech velikostí – obce, města, městské části, mikroregiony, nebo kraje. Dostanou tak příležitost sdílet příklady dobré praxe, navzájem se inspirovat a získat nemalou mediální publicitu pro sebe a svoje projekty.

„Jsme rádi, že se soutěž Inspirativní region rozhodla podpořit řada důležitých organizací. Pro letošní ročník se partnery stala Zdravá města, Svaz moderní energetiky, Unie komunitní energetiky, Berman Group a JINAG. Našim cílem je šířit po Česku dobrou praxi obecních projektů a inspirovat tím další, kteří připravují zajímavé inovativní projekty v městech a obcích. Díky tomu je soutěž pro účastníky hodně atraktivní,“ říká Vít Čermák, ředitel jihomoravské regionální kanceláře CzechInvestu.

Přihlašovat svoje projekty do soutěže mohou zájemci do 30. 4. 2023. V online přihlášce stačí soutěžní projekt stručně a výstižně popsat. Po ukončení registračního období odborná komise zhodnotí zaslané projekty podle hodnotících kritérií, kterými jsou ekonomická udržitelnost, soběstačnost, inovativnost a replikovatelnost. Odborná komise vybere pět nejlepších projektů. Slavnostní finále soutěže se uskuteční v podzimních měsících roku 2023.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva životního prostředí a Svazu měst a obcí ČR.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy:  První prosincový víkend bude patřit mikulášským vlakům, vyjedou po celé republice

11:17 České dráhy: První prosincový víkend bude patřit mikulášským vlakům, vyjedou po celé republice

Na řadě míst v republice vyjedou o prvním prosincovém víkendu mikulášské vlaky Českých drah a jejich…