„Upozorňovali jsme celníky, že se na trhu objevují výrobky za podezřele nízkou cenu. Opakovaně jsme předávali výpočet, který v té době byl minimální možnou cenou, včetně spotřební daně a DPH. Podezřele nízká cena bohužel zákazníka neodradí, protože často nejnižší cenu vyhledává,“ uvedl v nedávném rozhovoru Vladimír Steiner, výkonný ředitel Unie výrobců a dovozců lihovin ČR.
„Pokud se budeme řídit zásadou nejnižší možné ceny, jde nám doslova o život. Nedávná kauza s methanolem by měla být dostatečnou výstrahou i pro současnou praxi ve zdravotnictví, kde se nakupuje to nejlevnější a kvalita jde stranou. Pokud jde o neustálé opakování tématu předražených zakázek, tak je řeč o ’velkých technologiích‘, tedy rentgenech, magnetických rezonancích a podobně. Ale nikdo se nezabývá rukavicemi, katetry, klouby a podobným materiálem. Praxe ukazuje, že u výrobků za nejnižší ceny existuje nejen riziko pro pacienta a ošetřující personál, ale i zvýšení dodatečných nákladů spojených s vyšší spotřebou výrobků, častější obměnou nebo zvýšením času ošetřujícího personálu. Není tedy nejlepšího hospodáře, který nakupuje za nejnižší možnou cenu,“ upřesňuje MUDr. Miroslav Palát, prezident asociace CzechMed.
CzechMed usiluje o kultivaci zadávání výběrových řízení ve zdravotnictví:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva