CzechTourism: Tourfilm letos připomene sto let česko-slovenské vzájemnosti

30.09.2018 7:36 | Zprávy

Partnerskou zemí 51.ročníku Mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tematikou Tourfilm se stalo Slovensko. Festival připomene letošní sté výročí česko-slovenské vzájemnosti v rámci svého doprovodného programu, návštěvníci se mohou těšit na herečku Zuzanu Kronerovou, fotografa Roberta Vana či koncert Mira Žbirky s kapelou.

CzechTourism: Tourfilm letos připomene sto let česko-slovenské vzájemnosti
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

„Nejstarší filmový festival zaměřený na cestování letos připomene významné události od založení Československa až po současnost. Festival zároveň přesně naplňuje jeden ze základních cílů Ministerstva pro místní rozvoj v oblasti turismu – rozprostírá zájem o cestování do regionů v mimosezónním období,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Festival se bude konat 5. - 6. října 2017 v Karlových Varech opět v Grandhotelu Ambassador. Kromě soutěžní přehlídky filmů slibuje i bohatý doprovodný program. Vstup na festival je zdarma, návštěvníci se mohou těšit na přednášky (herci Zuzana Kronerová či Martin Dejdar, cestovatelé Marek Hýža, Ruda Švaříček, Lucie Radová či Pavol Barabáš, rybář Jakub Vágner), besedy spojené s projekcí (Robert Vano)  i talkshow. Program zakončí v sobotu koncert Mira Žbirky s kapelou.

Snímky v národní sekci soutěže TourRegionFilm soutěží v kategoriích propagačních spotů do 10 minut, dokumentárních filmů s tematikou cestování, mobilních aplikací a webových stránek a v kategorii amatérských krátkých filmů či vlogů do 60 minut. Mezinárodní sekce Tourfilm je otevřena pro promo spoty do 3 minut a nad 3 minuty, dokumentární filmy a amatérské filmy či vlogy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Pane Šťastný, to snad nemyslíte vážně.

... a zda budou v pracovní době užívat alkohol či jiné, například omamné či návykové látky tak, aby byla jejich mysl čistá. .. představte si, že by tohle řekl vedoucí kamionové autodopravy řidičům. jsem Váš fanda a kde to jde tak za Vás dost bojuji, ale tohle je totální neobhajitelná hovadina.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrady CZ zahájí své letošní 21. putování na Točníku

11:46 Hrady CZ zahájí své letošní 21. putování na Točníku

Hudební festival Hrady CZ zahájí své letošní 21. putování na Točníku, vystoupí zde Daniel Landa, Mir…