CzechTourism hledá nejlepší videa propagující Českou republiku a její tradice

16.01.2022 13:43 | Tisková zpráva

Česká centrála cestovního ruchu otevřela druhý ročník mezinárodní soutěže Tourfilm 2022. Do dvou kategorií se mohou hlásit snímky propagující turistickou destinaci Česká republika, či videa z Česka propojující tradice s moderním přístupem v různých odvětvích (např. architektura, gastronomie, kultura atd.).

CzechTourism hledá nejlepší videa propagující Českou republiku a její tradice
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Spoty v maximální délce 15 minut a ne starší 2 let vybere Česká centrála cestovního ruchu ve dvoukolovém hodnocení. Vítěz se může těšit nejen na zážitkový výlet po ČR, ale i na zviditelnění svého díla na zahraničních trzích.

„Tradice, a to jak v původním, tak především v jejich moderním vyznění, jsou hlavním tématem našich marketingových aktivit na zahraničních trzích pro rok 2022. Šikovným tvůrcům chceme dát možnost propagovat jejich práci v celosvětovém měřítku, což může být zajímavý benefit pro jejich profesní portfolio. Vítězná videa využijeme i v rámci našich marketingových kanálů pro domácí cestovní ruch – objeví se např. na volnočasovém portále Kudy z nudy, jehož návštěvnost v loňském roce 21,5 miliónů návštěv,“ přibližuje soutěž František Reismüller, ředitel odboru marketingu a zahraničních zastoupení agentury CzechTourism.

Soutěž videosnímků Tourfilm navazuje na nejstarší mezinárodní filmový festival s cestovatelskou tematikou na světě, který se konal od roku 1967 a jeho posláním bylo uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívaly k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu.  V roce 2019 se Tourfilm stal marketingovou soutěží a zaměřil se jen na snímky přispívající k propagaci regionů České republiky.

V letošním ročníku soutěže Tourfilm, bude odborná porota vybírat spoty ve dvou mezinárodních kategoriích, které jsou oproti loňskému roku otevřeny široké veřejnosti – amatérským, poloprofesionálním i profesionálním tvůrcům z celého světa. Novinkou je také kategorie spotů na téma české tradice. Snímky je do soutěže možno přihlašovat do 20. 2. 2022. Podrobný statut soutěže a přihlašovací formulář je k dispozici na www.czechtourism.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Přerušení výstavby poldru Kutřín

22:11 Povodí Labe: Přerušení výstavby poldru Kutřín

Povodí Labe kvůli nepředvídatelným komplikacím ukončuje smlouvu na výstavbu poldru Kutřín se současn…