DIAMO: Projednání výsledků monitoringu a stavu složek životního prostředí za rok 2016

14.05.2017 8:21

Dne 3. května 2017 byla vedením státního podniku DIAMO projednána a schválena „Souhrnná informace o výsledcích monitoringu a stavu složek životního prostředí státního podniku DIAMO za rok 2016“, která vychází z projednání, jež proběhlo dne 5. dubna 2017 v Ostravě na odštěpném závodě ODRA.

DIAMO: Projednání výsledků monitoringu a stavu složek životního prostředí za rok 2016
Foto: red
Popisek: Budova ředitelství s.p. DIAMO
reklama

Projednání řídil odbor ekologie ředitelství státního podniku DIAMO za účasti zástupců všech čtyř odštěpných závodů – GEAM Dolní Rožínka, ODRA Ostrava, SUL Příbram a TÚU Stráž pod Ralskem.

Z vyhodnocení výsledků monitoringu za rok 2016 vyplývá, že provozní činností státního podniku DIAMO nedošlo k závažnému znečištění nebo poškození životního prostředí a že stav jeho jednotlivých složek se ve spravovaných lokalitách postupně a trvale zlepšuje.

Výsledky monitorování dále dokládají, že realizovaná sanační opatření prokazatelně přináší požadovaný efekt a lokality dotčené hornickou a jinou antropogenní činností se úspěšně a citlivě začleňují zpět do přirozené krajiny.

Souhrnná informace tak, jak byla předložena a schválena poradou vedení s. p. DIAMO, bude zveřejněna na webových stránkách s. p. DIAMO a v občasníku DIAMO.

DIAMO, státní podnik se sídlem ve Stráži pod Ralskem je organizací, která realizuje zahlazování následků hornické činnosti po těžbě uranu, rud a části uhelného hornictví v ČR a zajišťuje produkci uranového koncentrátu pro jadernou energetiku. Provádí sanační a rekultivační práce, spravuje více než 6000 dílčích environmentálních zátěží na celém území ČR. Státní podnik zajišťuje svou činnost v regionech prostřednictvím 4 odštěpných závodů: Těžba a úprava uranu ve Stráži pod Ralskem (TÚU), GEAM v Dolní Rožínce, Správa uranových ložisek v Příbrami (SUL) a ODRA v Ostravě. DIAMO, s. p. celkem k 30. 11. 2016 zaměstnával 2 548 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Pražské parky dostaly chytrá svítidla

18:44 MHMP: Pražské parky dostaly chytrá svítidla

Šest pražských parků dostalo chytré osvětlení, které umí měnit intenzitu svícení a dálkově komunikov…