DIAMO: Zajištění hlavního důlního díla ve Rtyni v Podkrkonoší

06.12.2022 16:09 | Tisková zpráva

Naši báňští záchranáři ze ZBZS Odolov zajistili hlavní důlní dílo Výduch ze třetí výhybky (22. svážná), což je svážné důlní dílo dolu Zdeněk Nejedlý.

DIAMO: Zajištění hlavního důlního díla ve Rtyni v Podkrkonoší
Foto: red
Popisek: DIAMO, logo společnosti

Štola má celkovou délku 438 metrů. Vzhledem k degradaci materiálů hrozil vznik propadů na povrchu terénu v místech nad ústím, kudy prochází lesní cesta. Záchranáři nejprve odkryli ocelovou troubu a podchytili její zdevastovanou úvodní část v délce zhruba deseti metrů. Poté následovaly další rozsáhlé zemní práce k nalezení a odkrytí původního ústí díla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Imunita

Tvrdíte, jak imunita není fér. Souhlasím. Proč teda neusilujete o její zrušení? Nebo nevím o tom, že byste se o to jako vy nebo vaše strana kdy pokusili.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Některé jeskyně otevřou nově o víkendech už v březnu

22:03 Správa jeskyní: Některé jeskyně otevřou nově o víkendech už v březnu

Bozkovské, Zbrašovské, Javoříčské a Mladečské jeskyně zvou v březnu i o víkendech. Další dvě v Morav…