DPP: Dveře Muzea MHD se letos netrhly. Navštívil jej rekordní počet návštěvníků, o pětinu více než loni

20. 11. 2019 21:20

V neděli 17. listopadu 2019 proběhlo v Muzeu městské hromadné dopravy slavnostní ukončení letošní sezóny. Během víkendů a o svátcích, kdy je muzeum pro individuální návštěvníky otevřeno, do něj zavítalo neuvěřitelných 28 886 zájemců o historii pražské městské hromadné dopravy, o 20 % více než loni.

DPP: Dveře Muzea MHD se letos netrhly. Navštívil jej rekordní počet návštěvníků, o pětinu více než loni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Doprovodný program nabídl poslední vypravení linky č. 41, výstavu k 17. listopadu a přinesl hudební zážitek v podobě představení Pěveckého sboru DPP a pořádně našlápnutého vystoupení soul-funkové kapely Soul Ožil.

Zájem o návštěvu Muzea MHD ve vozovně Střešovice kontinuálně roste. Letos do něj zavítalo 28 886 návštěvníků, pro srovnání v loňském roce 24 155 a v roce 2017 celkem 23 308 lidí. „Letošní sezóna proběhla ve znamení rekordní návštěvnosti. Ta se jen během sobot, nedělí a svátků, tedy za 97 dní, vyšplhala téměř k 29 tisícům. Naším cílem pro příští rok je 30 000 individuálních návštěvníků. Linka č. 41 během 68 dní převezla celkem 18 795 cestujících, což je třetí nejlepší výsledek od roku 2013,“ říká Petr Malík, vedoucí jednotky Historická vozidla a dodal: „Ačkoliv letošní sezóna je již minulostí, skupinové exkurze stále probíhají a v případě zájmu skupin o prohlídku muzea jsme po dohodě schopni poptávku uspokojit.“

Nedělní „zamykání“ muzea přineslo atraktivní program, který sezónu symbolicky uzavřel. Návštěvníci si v neděli mohli vychutnat 2 jízdy muzejní tramvají a 2 jízdy muzejní Karosou. Naposledy také na svou trať centrem města vyjela historická linka č. 41. Ta však byla kvůli oslavám výročí sametové revoluce částečně odkloněna od své běžné trasy. Příznivci však nemusí mít obavy, v roce 2020 se brány muzea opět otevřou již 4. ledna. Linka č. 41 pak na svou klasickou trasu vyrazí 28. března 2020.

Muzeum MHD ve střešovické vozovně zahájilo svou činnost 14. května 1993 a 21. července 1998 byl soubor 50 historických vozidel městské hromadné dopravy a 34 dalších sbírkových předmětů v Muzeu prohlášen Ministerstvem kultury ČR za kulturní památku. Samotná budova muzea, vozovna Střešovice, letos oslavila již 110 let od svého vzniku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Podmínky splněny nebyly, budeme hledat způsoby, jak je prosadit

18:48 Moravskoslezský kraj: Podmínky splněny nebyly, budeme hledat způsoby, jak je prosadit

Komentář k problematice rozšíření spalovny v Ostravě