DPP daruje tramvaje do ukrajinského Mariupolu

25.10.2016 7:33

Představenstvo pražského dopravního podniku odsouhlasilo humanitární dar dvou vyřazených tramvají typu T3SU do ukrajinského města Mariupol. Smlouva o předání tramvají byla dnes slavnostně podepsána v rezidenci primátora hl. m. Prahy.

DPP daruje tramvaje do ukrajinského Mariupolu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy
reklama

„Našim ukrajinským kolegům bych ráda popřála, ať jim tyto vozy slouží ke spokojenosti, a hlavně, ať se život v jejich městě rychle a úspěšně vrátí do normálních kolejí. Totéž samozřejmě platí i pro další válkou postižená města a vesnice na východě Ukrajiny,“ uvedla při podpisu smlouvy primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

„Vozový park hromadné dopravy v Mariupolu je žalostný. Naše tramvaje by tamním obyvatelům měly výrazně pomoci,“ doplnil generální ředitel a předseda představenstva DPP Martin Gillar.

České tramvaje budou jezdit po Mariupolu s logem hl. m. Prahy a Evropské unie. Ta zajistí pokrytí nákladů na železniční dopravu tramvají na Ukrajinu. Transakce proběhne bez dalšího zprostředkovatele.

Darování tramvají inicioval europoslanec Pavel Svoboda, který před rokem Mariupol navštívil. „Město je stále obležené a nikdo tam nechce dávat prostředky, ale solidarita vůči jeho lidem, kteří v něm žijí, je nutná. Tamní infrastruktuře naše použité tramvaje výrazně pomohou,“ řekl europoslanec Pavel Svoboda.

Pražský dopravní podnik už dříve prodával starší nepoužívané tramvaje do Ruska a na Ukrajinu, kde jich stále jezdí několik desítek.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 138 autobusových linek, dále 24 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2016 bylo ve vlastnictví společnosti 1 175 autobusů, 921 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede cca 167,5 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2016 celkem 10 881 zaměstnanců, z toho 4 194 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Stanovisko ke zprávě NKÚ

22:19 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Stanovisko ke zprávě NKÚ

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy reaguje na aktuální zprávu NKÚ a její zjištění.