DPP přeruší na dva víkendy provoz metra C v úseku Muzeum – Pražského povstání

15.02.2016 16:23

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší z důvodu opravy trati provoz na lince metra C v úseku Muzeum – Pražského povstání, a to obousměrně. Výluka proběhne ve dvou po sobě jdoucích víkendech, ve dnech 20. – 21. 2. 2016 a 27. – 28. 2. 2016, vždy od zahájení provozu v sobotu do ukončení provozu v neděli. Důvodem je plánovaná výměna původních dřevěných pražců za nové betonové.

DPP přeruší na dva víkendy provoz metra C v úseku Muzeum – Pražského povstání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanice metra linky A Muzeum

Přípravné práce pro výměnu pražců byly zahájeny již v  noční přepravní výluce 15. 2. a dokončovací práce pak mají podle plánu trvat zhruba do 7. 3. 2016. Oprava trati bude kromě uvedených víkendových výluk probíhat průběžně i v nočních hodinách, kdy metro nejezdí (cca od 0:30 do 4:30 hodin).

„Důvodem výluky je plánovaná výměna původních dřevěných pražců za nové betonové. Výměna souvisí s postupnou modernizací pražského metra, která má za cíl jediné – zvýšení komfortu pro naše cestující i neustálé zlepšování provozní bezpečnosti,“ uvedl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel a předseda představenstva DPP.

Po dobu výluk (cca od 8:00 hod. do 22:00 hod.) budou u uzavřených stanic metra a v jejich bezprostředním okolí nasazeni informátoři v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (v češtině i v angličtině) aktuální dopravní spojení. Mimo to budou vybaveni informačními letáky, které budou zároveň v několika typech k dispozici v informačních vitrínách ve stanicích metra. Pro informaci týkající se vždy konkrétního místa určení bude navíc připraveno zhruba 60 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi (opět v obou jazycích). Od středy 17. 2. a od následující středy 24. 2. 2016 bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve stanicích metra a hlásit se bude i během výluky.

Náhradní dopravu ve vyloučeném úseku bude zajišťovat v denním provozu náhradní autobusová linka XC na trase Hlavní nádraží – Muzeum – I. P. Pavlova – Vyšehrad – Pražského povstání. V úsecích Letňany – Muzeum a Háje – Pražského povstání budou vlaky v běžném provozu bez omezení.

Pro cestující, kteří využívají možnosti bezbariérového cestování, nabízí DPP při jízdě od konečné stanice Háje možnost výstupu ve stanici Pankrác, využití autobusové linky č. 193 do zastávky Pražského povstání a následného přestupu na náhradní autobusovou dopravu. Pro zlepšení možnosti přestupu bude pro linku č. 193 ve směru Nádraží Vršovice zřízena po dobu výluky zastávka Pražského povstání v nástupní zastávce náhradní autobusové linky XC. V zastávce Hlavní nádraží bude pro osoby se sníženou schopností pohybu (po předchozí domluvě s řidičem) umožněn výstup z autobusů XC až v nástupní zastávce u výtahů do haly vlakového nádraží. Pro další cestu směrem ke konečné stanici Letňany pak již lze využit linku metra C.

Pro bezbariérovou cestu v opačném směru (od konečné stanice Letňany) lze využít výtahu k výstupu z metra ve stanici Hlavní nádraží případně Muzeum a přestoupit zde na náhradní autobusovou dopravu ve směru Pražského povstání. K další cestě metrem bude třeba přestoupit v zastávce Pražského povstání z linky XC na linku č. 193, dojet na zastávku Pankrác a tam poté výtahem do stanice metra s možností pokračovat v cestě směrem ke konečné stanici Háje.

Více informací také zde: http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/muzeum-prazskeho-povstani-docasne-preruseni-provozu-metra-16-01-28/.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 139 autobusových linek, dále 21 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2016 bylo ve vlastnictví společnosti 1 175 autobusů, 921 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede cca 167,5 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2016 celkem 10 881 zaměstnanců, z toho 4 194 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa uprchlických zařízení: Centra na podporu integrace cizinců mají nové logo

22:11 Správa uprchlických zařízení: Centra na podporu integrace cizinců mají nové logo

Centra na podporu integrace cizinců (CPIC) mají nové logo. Od začátku roku všech 14 center, která Sp…