Den TA ČR 2018: Letošním ročníkem se linul rytmus po-kroku

16.11.2018 19:31 | Zprávy

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 proběhl již pátý ročník Dne Technologické agentury ČR (TA ČR), který se nesl v rytmu pokroku. V rámci programu se v dopoledních hodinách konala mezinárodní konference s názvem Research Valuation v Hauch Gallery, která byla zaměřena především na mladou generaci v kontextu změn, které společně přináší inovace a nové technologie.

Den TA ČR 2018: Letošním ročníkem se linul rytmus po-kroku
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Celý den byl zakončen kulturně-společenským galavečerem při příležitosti předávání cen nejlepším projektům aplikovaného výzkumu v Nové budově Národního muzea.

Mezinárodní konference Research Valuation

Jak vytvořit synergie mezi stávajícími generacemi a těmi mladšími? Jak mladé lidi zapojit do světa nových technologií, pro které jsou technologie neoddělitelnou součástí života? Právě na tyto otázky hledali vystupující konference Research Valuation odpovědi v Hauch Gallery v pražském Karlíně. Konference se zúčastnila řada významných osobností z oblasti výzkumu a inovací z domácí i zahraniční scény, včetně Roberta- Jana Smitse, jednoho z hlavních architektů obou aktuálních evropských programů na podporu výzkumu. O své zkušenosti se zakládáním inovativních společností se s diváky podělili i další zahraniční speakeři – Ryan Thorpe z jednoho z nejrychleji rostoucích startupů v oblasti finančních služeb Revolut a Swen-Thore Holm, který se řadu let věnoval budování švédského inovačního ekosystému  a mimo jiné je i zakladatelem legendárního technologického parku v Lundu.

„We need to have trust in European sector,“ vzkázal Ryan Thorpe, mladý vizionář a Business Development Manager společnosti Revolut, jednoho z nejrychleji rostoucích fintech start-upů v Evropě.

Inspiraci může Česká republika čerpat také ze Švédska, kterou na konferenci zastoupil inovační guru Sven-Thore Holm, ředitel společnosti LundaVision AB. Severské království ví, jak firmy motivovat k inovacím a zakládání start-upů a dokáže pro to nadchnout právě mladou generaci. „The process needs to be fast – you go to the market as fast as you can, before other competitors.”

Podle Roberta Jana Smitse, pověřenec EK pro Otevřený přístup, je důležité umět správně odhadnout potenciál a nastavit inovační prostředí tak, aby se vhodně doplnily start-upy se zavedenými společnostmi a institucemi. „Go for the risky and crazy ideas and support them.”

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mír

Dobrý den, myslíte si, že je reálné, že válka skončí mírem a Ukrajina nepřijde o žádnou část svého území? Bylo by to tak správně, ale není to nereálné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ nechá filmové fanoušky nahlédnout třeba do elektráren

17:44 ČEZ nechá filmové fanoušky nahlédnout třeba do elektráren

Interaktivní prohlídky elektráren, soutěže, půjčovna kol a další aktivity budou součástí 59. ročníku…